Jesteś tutaj: Strona główna / CIEPLEJ I ESTETYCZNIEJ W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNYCH

CIEPLEJ I ESTETYCZNIEJ W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNYCH

Data powstania: 2017-12-14 10:50
Data modyfikacji: 2017-12-14 10:51
Wytworzył: Damian Małek

W 2017 roku udało się kompleksowo ocieplić i zmodernizować  trzy obiekty komunalne, z których korzystają mieszkańcy Gminy Mielec. Łącznie przeznaczono na to prawie 855 tys. złotych, z czego ponad 130 tys. złotych pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Po Rzędzianowicach, Woli Chorzelowskiej, Chrząstowie, Złotnikach i Rydzowie przyszła kolej na Podleszany, Trześń i Goleszów. - W dwóch przypadkach elewacje budynków były w kiepskim stanie, natomiast wygląd budynku w Podleszanach był tragiczny. Nie możemy sobie pozwolić, aby w centrum miejscowości znajdowały się obiekty przypominające minioną epokę i mocno odstające od otoczenia. Dzięki inwestycjom, jakie udało nam się wykonać w tym roku, kolejne budynki odzyskały estetyczny wygląd i mogą stać się wizytówką miejscowości. Ponadto dzięki zastosowanym rozwiązaniom zmniejszył się poziom wilgoci, a budynki stały się bardziej energooszczędne. Już docierają do mnie informacje od użytkowników lokali, że zmniejszył się poziom energii koniecznej do ogrzania – informuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Zakres prac we wszystkich obiektach był bardzo szeroki i nie ograniczał się tylko do ocieplenia budynków warstwą styropianu. We wszystkich wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, docieplono i zaizolowano fundamenty, docieplono ściany i stropodachy.  Dodatkowo w Trześni wykonano remont zadaszenia i instalacji odgromowej, w Goleszowie wyremontowano schody i pochylnie. Najwięcej prac dodatkowych wykonano w Podleszanach, gdzie wykonano nową warstwę papy na dachu oraz obróbki blacharskie, zamontowano nowe zadaszenia nad wejściami do budynku, wyremontowano schody i pochylnie, odmalowano ogrodzenie oraz zaadaptowano pomieszczenia na cele mieszkaniowe. Oczyszczony został również teren sąsiadujący z budynkiem.

Autor: Małek Damian

• CIEPLEJ I ESTETYCZNIEJ W BUDYNKACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNYCH