Jesteś tutaj: Strona główna / Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską w Woli Mieleckiej

Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską w Woli Mieleckiej

Data powstania: 2017-05-18 14:16
Data modyfikacji: 2017-05-18 14:17
Wytworzył: Justyna Ryczek

We wtorek 16 maja w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Filii Bibliotecznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Lingas-Łoniewską,  jedną z najpoczytniejszych autorek literatury dla dorosłych i młodzieży w Polsce. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec Dorota Kieraś-Jędrychowska, kierownik Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej Bożena Telega, Dyskusyjny Klub Książki, bibliotekarze, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej i Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu oraz czytelnicy. Autorkę i licznie zgromadzoną publiczność przywitała Justyna Ryczek  bibliotekarz i moderator działającego klubu.

Agnieszka Lingas-Łoniewska  jest niezwykle popularną i lubianą przez czytelniczki w całej Polsce autorką. Jej utwory wzruszają, rozweselają i zachwycają  odbiorców niezależnie od wieku. Kolejne tytuły przechodzą z rąk do rąk nie zagrzewając bibliotecznych półek. W Woli Mieleckiej również!

Pisarka mieszka we Wrocławiu, z wykształcenia jest polonistą. Kieruje portalem „Czytajmy polskich autorów” , na którym bardzo mocno promuje literaturę polską. Od kilku lat poświęciła się całkowicie pracy literackiej. W swym dorobku ma obecnie już kilkanaście powieści, w tym kilka bestsellerów. Zadebiutowała na rynku wydawniczym w 2010 roku utworem „Bez przebaczenia”. Kolejne to: „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Brudny świat”, „Skazani na ból”, „Jesteś moja dzikusko”, „Piętno Midasa”, „Boys from Hell” oraz trylogie: „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i „Szukaj mnie wśród lawendy”.  Już wkrótce ukaże się najnowszy utwór „Wszystko wina kota”.

Na kartach swych książek łączy sensację z romansem, przy skrupulatnej analizie opisywanego środowiska. Ta efektowna, a zarazem wybuchowa mieszanka wywołuje wśród odbiorców wiele wzruszeń. Nie na darmo Pani Agnieszka jest nazywana przez czytelników „Dilerką emocji”.

Również w trakcie spotkania dostarczyła zebranym dawkę niezapomnianych wrażeń. Dała się poznać jako osoba niezwykle ciepła, otwarta i serdeczna.  Z humorem i dystansem opowiedziała o początkach swej pracy twórczej, którą traktowała hobbistycznie, zaś  wszystkie powstające teksty wrzucała do szuflady. Autorka w trakcie spotkania podzieliła się ze słuchaczami tym, w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspiracje do ich pisania, skąd czerpie pomysły na postacie głównych bohaterów. Opowiadała również o swoim życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Okazała się ogromną miłośniczką zwierząt, fanką powieści Stephana  Kinga. Zdradziła również literackie plany na przyszłość. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę!

Wtorkowe spotkanie z Panią Agnieszką Lingas-Łoniewską było prawdziwą ucztą  duchową  i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej!

• Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską w Woli Mieleckiej

logo mielca

Urząd Gminy w Mielcu

Urząd Gminy Mielec