Jesteś tutaj: Strona główna / Zapraszamy na X. Jubileuszowy Podkarpacki Jarmark Ludowy

Zapraszamy na X. Jubileuszowy Podkarpacki Jarmark Ludowy

Data powstania: 2017-06-02 13:25
Data modyfikacji: 2017-06-02 13:26
Wytworzył: Bożena Telega

18 czerwca 2017roku w Chorzelowie  po raz dziesiąty spotkają się zespoły taneczne i kapele ludowe,  których pasją jest folklor  a wszystkich łączy zamiłowanie do tańca i muzyki ludowej. Siłą folkloru jest jego prostota i szczerość, a te cechy noszą w sobie członkowie zespołów  folklorystycznych i kapel ludowych. Polski folklor to pielęgnowanie tradycji, tożsamości narodowej, to bogactwo i różnorodność strojów, tańca i muzyki, to dobro narodowe, którego  nie da się zmierzyć żadną miarą.

Jubileuszowy X Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów” jest przeglądem o charakterze konkursowym. Organizatorem jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy  Mielec z siedzibą w Chorzelowie. Patronat honorowy  objął Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Uczestnikami Jarmarku są zespoły  tańca ludowego i  kapele ludowe  działające przy placówkach kultury, szkołach oraz stowarzyszeniach z terenu  województwa podkarpackiego i województw ościennych.

Na I Jarmarku  zaprezentowało się 10 zespołów, każdy kolejny Jarmark to większa ilość zespołów, to oprócz stałych przyjaciół corocznie bywających na przeglądzie, przynosił prezentacje zespołów , które po raz pierwszy brały udział w „Roztańczonym Chorzelowie”.

Celem „Roztańczonego Chorzelowa” jest konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych  i seniorskich zespołów  tańca  ludowego, prezentacja regionalnej muzyki ludowej, stworzenie możliwości szerokiej wymiany   doświadczeń  dotyczących  pracy, z amatorskimi   zespołami tanecznymi   i inspiracji  w kierunku  poszukiwań  repertuarowych, ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej  i tanecznej.

Tegoroczne jubileuszowe prezentacje taneczne odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych- 6 – 12 lat , 13 – 19  lat, 20 lat i  powyżej  i dwóch wykonawczych zespoły tańca ludowego oraz kapele ludowe.

Komisja Artystyczna składająca się z uznanych choreografów i muzyków  oceniać będzie dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, dobór muzyki, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów .

Imprezami towarzyszącymi są kiermasze rękodzieła ludowego, potraw regionalnych i plenerowa galeria rzeźby i malarstwa.

Zgłoszenia zespołów i kapel przyjmowane są do dnia 3 czerwca 2017 r. Regulamin do pobrania na stronie www.sokis.gmina.mielec.pl

Patronat medialny X Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów” 2017 objęli: hej.mielec, Czyli wiesz, TVP3 Rzeszów, e-mielec24, Tygodnik  i portal KORSO. Agencja Wydawnicza Promocja Mielec, Radio Leliwa

Serdecznie zapraszamy do  Chorzelowa.

Plakat X Podkarpackiego Jarmarku Ludowego

• Zapraszamy na X. Jubileuszowy Podkarpacki Jarmark Ludowy