Jesteś tutaj: Strona główna / Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec

Data powstania: 2018-10-03 12:22
Data modyfikacji: 2018-10-03 12:44
Wytworzył: Damian Małek

Witamy serdecznie na łamach czwartego wydania Biuletynu Informacyjnego. Poprzez tę publikację chcielibyśmy podzielić się z Państwem najważniejszymi informacjami dotyczącymi działalności Gminy Mielec w 2018 roku. Działań i inicjatyw podejmowanych przez naszą jednostkę jest bardzo dużo i nie sposób zaprezentować wszystkie, dlatego też ograniczymy się do przedstawienia tych najważniejszych, które bezpośrednio wpływają na życie mieszkańców. Mamy nadzieję, że Biuletyn, który oddajemy w Państwa ręce, będzie wiarygodnym źródłem informacji.

Niemożliwe staje się przedstawienie na zaledwie 24 stronach tego, co udało się nam osiągnąć w roku bieżącym. To wszystko jednak nie zostałoby zrealizowane bez współpracy wielu osób. Na działania samorządowe składa się wiele czynników, a nie tylko decyzja jednostki, dlatego też każda inicjatywa poprzedzona jest dialogiem z mieszkańcami, sołtysami, urzędnikami oraz dyskusją radnych podczas komisji i sesji. Takie podejście do tematu pozwala na realizację zadań w każdej miejscowości. W imieniu samorządowców chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które aktywnym uczestnictwem w życiu Gminy sprawiają, że nasza „mała ojczyzna” stale się rozwija.

Ograniczony budżet nie pozwala nam na realizację wszystkich zadań jednocześnie, dlatego też w celu odciążenia gminnego budżetu sięgamy po środki zewnętrzne. W tym roku przekroczyliśmy milion złotych dofinansowań na modernizację gminnego układu drogowego. A co w przyszłości? Do Ministerstwa Sportu i Rekreacji złożony został wniosek na zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej na cele sportowo-rekreacyjne o wartości prawie 1,4 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie blisko 700 tyś. zł. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego staramy się o dofinansowanie modernizacji ujęć oraz stacji uzdatniania wody w Rzędzianowicach, której koszt może wynieść ponad 3 mln zł,  a wnioskowana kwota dofinansowania to prawie 2 mln zł. W ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania „LASOWIA” kwotą 100 tys. zł dofinansowany zostanie zakup trybun dla obiektu LKS w Chorzelowie i Trześni. „LASOWIA” kwotą 30 tys. współfinansować będzie również zagospodarowanie terenu przy budynku OSP w Książnicach. W ramach programu „Eko – energia w gminach: Tuszów Narodowy – Mielec” oraz „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec” trwa weryfikacja złożonej dokumentacji, na podstawie której nasi mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości 85% na montaż nowoczesnych urządzeń pozwalających na wykorzystanie alternatywnych źródeł energii.

Tradycyjnie już Biuletyn podzielony został na działy związane z funkcjonowaniem Gminy Mielec. Na początkowych stronach przeczytacie Państwo o budżecie, następnie zaprezentujemy działania inwestycyjne związane z budową sali sportowej w Rzędzianowicach (str. 4), modernizacją gminnego układu drogowego (str. 6) oraz kanalizacją w Podleszanach (str. 8). Programy odnawialnych źródeł energii przedstawiamy na stronie 9. Dalsze strony poświęcone zostały na dofinansowania w ramach promes, jakie otrzymaliśmy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (str. 10).O najciekawszych wydarzeniach i osiągnięciach gminnych placówek edukacyjnych można przeczytać na stronach 12 i 13, a o działaniach związanych z działalnością kulturalną na stronach 14,15 i 16. Wspieramy kluby sportowe oraz propagujemy aktywne formy wypoczynku, o czym można przeczytać na stronach 17,18 i 19. Przedostatnim działem zajmującym strony 20 i 21 jest bezpieczeństwo,  w ramach którego działają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Na stronach 22, 23, 24 zamieściliśmy skrótowe informacje z wydarzeń oraz działań inwestycyjnych realizowanych we wszystkich miejscowościach Gminy Mielec.

Życzę przyjemnej lektury,

Wójt Gminy Mielec

Józef Piątek

Aby pobrać kliknij w poniższy obrazek