Jesteś tutaj: Strona główna / Europejski Dzień Języków w Rydzowie

Data powstania: 2018-09-27 00:00
Data modyfikacji: 2018-09-28 10:43
Wytworzył: Hiacynta Jamróz

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. W tym dniu do wspólnego świętowania dołączyli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzowie. Pod kierunkiem Pani Marii Miodunki-Kobiernik uczniowie klas 0-III wykonali plakaty wpisujące się w obchody tego święta, m. in. symbole Wielkiej Brytanii oraz plakat przedstawiający brzmienie słowa „dzień dobry” w różnych językach europejskich. Uczniowie klas IV – V brali udział w szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzieliła uczennica kl. IV- Anna Krakowska. II miejsce zajął Wiktor Kiełbasa (kl. IV). Trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicy klasy V- Dagmarze Dragan. Zwycięzcy zostali uhonorowani tradycyjnymi produktami eksportowymi Wielkiej Brytanii i Turcji, tj. herbatą angielską oraz czekoladkami pistacjowymi. Zaś uczniowie kl. VI - VIII, pod czujnym okiem Pani Dyrektor Agnieszki Brzozowskiej, zorganizowali TEA PARTY– przyjęcie w stylu angielskim. Tea lub bardziej popularne Tea Time jest odpowiednikiem podwieczorka lub wczesnej kolacji, składającej się z kubka herbaty i ciasta lub kanapek. Uczestnicy szkolnego przyjęcia zajadali się kanapkami z ogórkiem oraz ciasteczkami tzw. „scones” z dodatkiem masła i dżemu truskawkowego, które to popijali herbatą zaparzoną w angielskim stylu, podawaną z mlekiem. Podwieczorek był dobrą okazją do rozmowy na temat dobrych manier przy stole i powtórzenia przydatnych w tej sytuacji zwrotów grzecznościowych.

Autor: Małek Damian

• Europejski Dzień Języków w Rydzowie