Jesteś tutaj: Strona główna / Gmina Mielec z dofinansowaniem na utylizację wyrobów zawierających azbest

Gmina Mielec z dofinansowaniem na utylizację wyrobów zawierających azbest

Data powstania: 2019-09-03 15:00
Data modyfikacji: 2019-09-03 15:01
Wytworzył: Mirosław Serafin - Kierownik Referatu Środowiska i Gospodarki Przestrzennej

Gmina Mielec decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie otrzymała dofinansowanie w kwocie do 26 520 zł  w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” którego celem jest osiągnięcie efektu rzeczowego i ekologicznego jakim jest unieszkodliwienie jak największej ilości odpadów zawierających azbest.

W ramach przyznanych środków z terenu Gminy Mielec w 2019 r. usuniętych zostanie co najmniej 44,571 t wyrobów zawierających azbest. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dotacji na dofinansowanie realizacji tego przedsięwzięcia. Po podpisaniu umowy dotacyjnej i wyłonieniu wykonawcy robót nastąpi odbiór wyrobów azbestowych od mieszkańców którzy złożyli w tym celu stosowne wnioski. Ze względu na możliwe zwiększenie środków na ten w 2019 r oraz planowany nabór na kolejne lata, w dalszym ciągu zachęcamy mieszkańców Gminy Mielec do demontażu i wymiany pokryć dachowych zawierających azbest i składania wniosków do Gminy na ich odbiór i utylizację. Szczególowe informację w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod nr (17) 774 56 38  lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy Mielec pok. 13.

• Usuwanie azbestu