Jesteś tutaj: Strona główna / Gotowa kanalizacja w Bożej Woli

Data powstania: 2022-11-29 14:59
Data modyfikacji: 2022-11-29 15:02
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Wójt Gminy Mielec informuje mieszkańców sołectwa Boża Wola gdzie została wykonana sieć kanalizacyjna, iż od 01.12.2022 r. istnieje możliwość wykonywania podłączeń do przygotowanej sieci kanalizacyjnej zgodnie z poniższą procedurą.

Aby wykonać podłączenie istniejącego budynku do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej Inwestor ma obowiązek:

1. Uzyskać w Urzędzie Gminy Mielec ul. Głowackiego 5, pok. nr 16 lub w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mielcu (GZGK), ul. Głowackiego 5, pok. nr 14 - kopię mapy zawierającej projekt przyłącza lub studzienki przyłączeniowej.
  2. Zgłosić do GZGK w Mielcu zamiar wykonania przyłącza co najmniej 2 dni przed rozpoczęciem prac w terenie, w celu  umożliwienia wykonania przez pracownika GZGK czynności nadzoru nad wykonaniem przyłącza i włączeniem go do gminnej sieci kanalizacyjnej.
  3. Zlecić wykonanie przyłącza uprawnionemu wykonawcy.
  4. W przypadku braku w studzience przyłączeniowej wolnego odgałęzienia, połączenie wykonać na uszczelkę gumową tzw. „in situ”. Otwór w studzience betonowej należy wykonać wiertnicą do otworów. Niedozwolone jest uszczelnianie otworów montażowych poliuretanową pianką montażową.
  5. Wypełnić z wykonawcą protokół odbioru robót.
  6. Zlecić uprawnionemu geodecie sporządzenie mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanego przyłącza przed jego zakryciem.
  7. Dopełnić formalności związanych z zakończeniem budowy przyłącza, tj. przekazać do GZGK protokół odbioru robót wraz z mapą geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej i zawrzeć z GZGK umowę o odbiór ścieków.

Uwaga: Inwestor wykonujący przyłącze, odpowiada za ewentualne szkody powstałe podczas wykonywania prac ziemnych a związane z uszkodzeniem istniejącej, podziemnej infrastruktury technicznej (rurociągi, kable energetyczne, kable teletechniczne, itp.) oraz straty poniesione z tego powodu przez  innych odbiorców wody, gazu, energii elektrycznej, użytkowników kanalizacji itp.

• Studzienka kanalizacyjna otoczona metalowym ogrodzeniem. W tle pola pokryte śniegiem.

• Rozwijamy kompetencje cyfrowe
  • „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewane biomasą”
  • Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER
  • Dostępność Plus