Jesteś tutaj: Strona główna / „Najlepszą obroną przed rakiem jest profilaktyka” – spotkanie edukacyjne u diabetyków w Podleszanach

Data powstania: 2019-09-17 14:09
Data modyfikacji: 2019-09-17 14:09
Wytworzył: Justyna Ryczek – sekretarz Koła PSD w Podleszanach

14 września w Domu Strażaka w Podleszanach odbyły się bezpłatne wykłady i warsztaty przeprowadzone w ramach projektu ,,Profilaktyka zdrowotna kluczem do utrzymania aktywności zawodowej’’, realizowanego przez Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa. W zakresie projektu realizowana jest edukacja zdrowotna w zakresie profilaktyki raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego pt. „Najlepszą obroną przed rakiem jest profilaktyka”. Spotkanie zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło w Podleszanach i Mielcu.

Sobotnie wykłady przeprowadzili:

• dr Aleksander Bożek - onkolog,
  • dr Paweł Łańko – gastrolog,
  • Renata Raś- położna.

Liczna grupa uczestników spotkania miała możliwość zapoznania się z nauką samobadania piersi i rozpoznawania guzków w piersi i węzłach chłonnych. W ramach profilaktyki nowotworu szyjki macicy z nauką rozpoznawania wczesnych zmian chorobowych szyjki macicy oraz z nauką zmian chorobowych jelita grubego. Była również możliwość indywidualnych konsultacji z lekarzami po skończonych wykładach. Wszyscy chętni mogli również zapisać się na bezpłatne badania: kolonoskopię, mammografię i cytologię.

Prezes koła Pani Danuta Zaremba podziękowała  specjalistom z CM Medyk z Rzeszowa za przeprowadzenie warsztatów i zaprosiła wszystkich uczestników spotkania na poczęstunek.

• Najlepszą obroną przed rakiem jest profilaktyka – spotkanie edukacyjne u diabetyków w Podleszanach

• Rozwijamy kompetencje cyfrowe