Jesteś tutaj: Strona główna / „Noc Bibliotek” w Trześni i Chorzelowie

„Noc Bibliotek” w Trześni i Chorzelowie

Data powstania: 2019-10-10 13:20
Data modyfikacji: 2019-10-10 13:21
Wytworzył: Damian Małek - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie

"Znajdźmy wspólny język" pod takim hasłem odbyła się V edycja „Nocy Bibliotek”. Do akcji po raz kolejny dołączyły Biblioteki Publiczne w Chorzelowie i Trześni.

Biblioteka Publiczna w Trześni

Od godz. 18:30 do 21:30 odbyło się spotkanie dla dorosłych czytelników w czasie którego w miłej, kameralnej atmosferze, rozmawiano o książkach, historii oraz interesujących zagadnieniach. Jak w komentarzach podkreślali uczestnicy dzięki miłym rozmowom z całą pewnością udało się „znaleźć wspólny język". Ich stwierdzenie: "już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania", stało się motywacją do organizacji kolejnej Nocy Bibliotek.

„Nocy Bibliotek” w Trześni towarzyszyła wystawka książek – nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Biblioteka Publiczna w Chorzelowie.

Na uczestników akcji, którzy przybyli  w sobotę (04.10) do Biblioteki czekało dużo atrakcji. Wspólnie oglądnięto film towarzyszący tegorocznej edycji p.t. „Ptyś i Bill”, który powstał na podstawie serii komiksów. Jest to piękna, dynamiczna, pełna zabawnych przygód opowieść o wielkiej przyjaźni małego chłopca z psem przygarniętym ze schroniska.

Po obejrzeniu filmu uczestnicy kolorowali swojego ulubionego bohatera komiksu.
Dla najmłodszych czekały różne gry i zabawy. Dużo śmiechu było podczas czytania „łamańców językowych” takich jak: „Chrząszcz brzmi w trzcinie” czy ”Suchą szosą szła szczypawka”. Wyśmienicie bawiono się również podczas gry w „Państwa - Miasta”.

Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na wspólną kolację. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory lecz nieubłaganie nadeszła godzina 21, która oznajmiła zakończenie spotkania. Wspólne zajęcia, gry i zabawy oraz dobrze spędzony sobotni wieczór utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto odwiedzać i korzystać z biblioteki.

• Noc Bibliotek w Trześni i Chorzelowie