Jesteś tutaj: Strona główna / Noc Bibliotek w Woli Mieleckiej

Data powstania: 2018-06-11 00:00
Data modyfikacji: 2018-06-11 00:00
Wytworzył: Justyna Ryczek

Za nami IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w 100-lecie Niepodległej przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej już  po raz czwarty wzięła udział w tym wydarzeniu.  Biblioteka jako jedna z pierwszych, które zgłosiły się do akcji otrzymała materiały promocyjno- edukacyjne, niezwykle inspirujące i pomocne w przygotowaniach do Nocy: książki, zakładki, plakaty oraz filmy do pobrania.

I tak jak w latach ubiegłych, głównym celem akcji było pokazanie biblioteki  jako miejsca kultury otwartego na pasje swoich odbiorców i czytelników.

Tego wieczoru zadbaliśmy o duchowe i zewnętrzne piękno naszych uczestniczek. Spotkanie rozpoczęło się sesją pielęgnacyjno- makijażową, wykonaną przez  panie Katarzynę Kluz i Magdalenę Bielaska, doradców ds. pielęgnacji i makijażu z firmy Mary Kay. Panie wykonały zabieg pielęgnacyjny na dłonie, zabieg pielęgnacyjny na twarz. Całości dopełnił delikatny makijaż. I oczywiście wiele cennych, praktycznych porad i wskazówek. Za to wszystko w tym miejscu raz jeszcze dziękujemy!

Druga część spotkania poświęcona była książkom, tym niegdyś przeczytanymi i tym, które mamy zamiar przeczytać.  Panie zapoznały się z nowościami, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się biblioteka. Niektóre książki urzekły okładką, inne nazwiskiem ulubionego autora. W dyskusji pod hasłem „Najpiękniejsza książka mojego życia” padały różne tytuły, ale o dziwo były i te zapamiętane z dzieciństwa. Bezapelacyjnie prym wiodą „Dzieci z Bullerbyn” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Popularny też jest „Mały książę” i cykl „Jeżycjada”. Jeśli chodzi o literaturę dla dorosłych to padały nazwiska: Nurowska, Wharton, Coelho.

Noc Bibliotek pełną niezapomnianych wrażeń zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, cudowną atmosferę i wspaniałą zabawę!

Autor: Małek Damian

• Noc Bibliotek w Woli Mieleckiej