Jesteś tutaj: Strona główna / Nowa linia komunikacyjna MKS do Woli Mieleckiej i Rzędzianowic

Nowa linia komunikacyjna MKS do Woli Mieleckiej i Rzędzianowic

Data powstania: 2019-08-14 15:37
Data modyfikacji: 2019-08-14 15:40
Wytworzył: Tomasz Ortyl - Kierownik Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Gminnym

Dzięki staraniom Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka od 1.09.2019 roku zostaje uruchomiona nowa, dedykowana linia MKS nr 41 na trasie Mielec –Wola Mielecka- Rzędzianowice –Mielec.

Jest to odpowiedź na liczne sygnały od mieszkańców tych miejscowości o potrzebie uruchomienia takiego podmiejskiego połączenia w szczególności ułatwiającego dojazd do szkół oraz miejsc pracy zlokalizowanych na terenie miasta Mielca.

Finalizując to zadanie w dniu 14.08.2019 r. oficjalnie Wójt Gminy Mielec i Prezydent Miasta Mielca podpisali stosowne porozumienia i umowy. Łącznie na linii nr 41 zaplanowano 11 kursów w dni robocze oraz 6 kursów w soboty, dostosowane do potrzeb uczniów i pracowników.

Pomimo dużych nakładów finansowych po stronie Gminy Mielec - przypomnę, że jest to wzrost o blisko 75% kosztów dotychczas przeznaczanych na funkcjonującą  na terenie Gminy komunikację - liczę na to, że zadeklarowana w listach poparcia dla tej linii duża liczba osób będzie tak licznie korzystała z tych usług przy tak atrakcyjnej propozycji cen biletów - dodaje Wójt Gminy Józef Piątek.

Przypominamy, że na terenie  Gminy Mielec od dnia 1 lipca 2018 r. funkcjonuje nowa taryfa cen i opłat za usługi przewozowe:

• bilety jednorazowe papierowe, u kierowcy - 3 zł (normalny) i 1,50 zł (ulgowy)
  • bilety jednorazowe zapisane na e-karcie z możliwością przesiadki w strefie "0" - 2 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy)
  • bilety dobowe - 8 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy)
  • bilety okresowe 30-dniowe - 60 zł (normalny) i  30 zł (ulgowy)
  • bilety okresowe 30-dniowe na okaziciela - 75 zł (normalny).

Pasażerowie mogą korzystać z nowej, uproszczonej taryfy biletowej, nowej struktury biletów papierowych i elektronicznych, przesiadać się wielokrotnie do autobusów innych linii w ramach jednej ceny biletu, korzystać z tańszych biletów okresowych bez żadnych ograniczeń co do limitu przejazdów i trasy przejazdu, dokonywać płatności za bilet jednorazowy bankomatową kartą zbliżeniową.

Rozkład jazdy dla linii nr 41: http://www.mks-mielec.pl/index.php/komunikaty-lista/11-informacje/189-nowa-linia-nr-41-mielec-rzedzianowice-od-1-wrzesnia-2019-r

Schemat linii MKS nr 41

Ilość wyświetleń: 1974