Jesteś tutaj: Strona główna / Nowy Zastępca Wójta Gminy Mielec

Data powstania: 2024-05-21 14:15
Data modyfikacji: 2024-05-21 14:17
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Miło nam poinformować, że Wójt Gminy Mielec Krzysztof Węgrzyn wybrał swoją Zastępcę. Na to stanowisko powołana została Pani Krystyna Florek.

Pani Krystyna Florek to pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła studia z zakresu historii i z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w zakresie resocjalizacji oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, z filologii polskiej i bloku humanistyczno-społecznego i z wczesnej interwencji i wspomagania dziecka oraz pedagogiki leczniczej M. Montessori oraz z zarządzania instytucją oświatową w zreformowanym systemie edukacji. Posiada tytuł nauczyciela dyplomowanego. Pracowała w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dla Dzieci Upośledzonych Umysłowo w Mielcu, a później w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mielcu, gdzie pełniła również funkcję dyrektora. Następnie została powołana na stanowisko wicedyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu oraz pełniła funkcję p.o. dyrektora i wicedyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Od 2021 roku kierowała Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Mielcu, którą przekształciła w jedyną na Podkarpaciu publiczną poradnię specjalistyczną.

Oprócz działalności edukacyjnej Pani Krystyna Florek zajmuje się również aktywnością społeczną i była jedną z założycielek Stowarzyszenia „Ludzie z pasją” w Złotnikach. Działa w mieleckim Stowarzyszeniu DLA WAS, skupiającym osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziców, Radzie Sołeckiej w Złotnikach oraz Stowarzyszeniu Nasz Mielec.

Nowo wybrana Zastępca, oprócz zastępowania Wójta, będzie odpowiadać za sprawy oświatowe, społeczne, w tym organizacje pozarządowe w Gminie Mielec oraz związane z realizacją projektów i pozyskiwaniem środków zewnętrznych, a także promocją gminy.

• Pani Krystyna Florek pozująca do zdjęcia

• Rozwijamy kompetencje cyfrowe
  • „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewane biomasą”
  • Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER