Jesteś tutaj: Strona główna / Oficjalne przekazanie pompy dla OSP Trześń

Data powstania: 2021-10-11 16:26
Data modyfikacji: 2021-10-11 16:27
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W dniu 9 października br. w jednostce OSP Trześń odbyło się spotkanie, podczas którego Wójt Gminy Mielec Józef Piątek przy udziale Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa oficjalnie przekazał jednostce OSP Trześń przewoźną motopompę do wody zanieczyszczonej Victor  Pumps S150 P-45/1 (4645 l./min, 278 m3/godz.), napędzaną silnikiem spalinowym z pełnym wyposażeniem. W spotkaniu udział wzięli także: Przewodniczący Rady Gminy Mielec Bogdan Cygan, Radna Celina Szymańska, Zastępca Wójta Tomasz Ortyl oraz Sołtys Wsi Trześń Andrzej Kardyś. Poświęcenia sprzętu ratowniczego dokonał ksiądz Jan Tomczyk.

Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście strażaków ochotników z OSP na czele z Prezesem Krzysztofem Piechotą.

Przewoźna pompa została sfinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków Gminy Mielec. Wartość zestawu to ponad 81 tysięcy złotych. Jest to kontynuacja działań związanych z corocznym zakupem tego typu pomp dla jednostek OSP.

Zadowolenia z zakupionej pompy nie kryła Radna Celina Szymańska: „Ciężka praca, pełna poświęcenia i ofiarności wymaga specjalistycznego sprzętu, aby nieść pomoc ludziom w zagrożeniu kataklizmami. Gdyby taki sprzęt, który jest dziś przekazany w ręce OSP Trześń, był dostępny w 2010, 2013 i następnych latach, być może rozmiar zniszczeń byłby mniejszy w naszej miejscowości. Z tego miejsca dziękuję Panu Fryderykowi Kapinosowi - Posłowi na Sejm RP i Panu Józefowi Piątkowi - Wójtowi Gminy Mielec za wszelką troskę i pomoc”.

Autor: Kwaśnik Joanna

• Wójt Józef Piątek, Poseł Fryderyk Kapinos i Komendant Krzysztof Piechota stoją na zewnątrz obok motopompy. W tle czerwony samochód strażacki
  • Kilkanaście osób w mundurach galowych OSP stoi ze sztandarem na wybrukowanym placu przed drzwiami do remizy.
  • Kilku mężczyzn i kobieta stoi na zewnątrz obok motopompy. W tle nocne niebo i dwa czerwone samochody strażackie.
  • Kilku mężczyzn stoi na zewnątrz obok motopompy. W tle czerwony samochód strażacki i nocne niebo.
  • Mężczyzna w galowym mundurze strażackim stoi na zewnątrz obok motopompy. W tle czerwony samochód strażacki i nocne niebo.
  • Cztery osoby w pomieszczeniu. Poseł Fryderyk Kapinos odbiera statuetkę z rąk Radnej Celiny Szymańskiej. Obok stoją Wójt Józef Piątek i Komendant Krzysztof Piechota
  • Sześć osób w pomieszczeniu pozuje do zdjęcia. Od lewej stoją: Ksiądz Jan Tomczyk, Wójt Józef Piątek, Poseł Fryderyk Kapinos, Zastępca Wójta Tomasz Ortyl, Komendant OSP Krzysztof Piechota i Radna Celina Szymańska. W tle okno zasłonięte roletą