Jesteś tutaj: Strona główna / „POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec”

„POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec”

Data powstania: 2018-08-28 14:00
Data modyfikacji: 2018-08-28 14:04
Wytworzył: Damian Małek

W związku z ogłoszonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, naborami wniosków do poddziałań  związanych z wymianą pieców i kotłów na paliwa stałe Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec ogłasza nabór chętnych mieszkańców do projektu „POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec”. W ramach realizacji programu zaplanowano dofinansowanie wymiany przestarzałych kotłów na nowe ekologiczne zasilane paliwem gazowym, biomasą lub ekogroszkiem.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych, właścicieli budynków mieszkalnych zameldowanych na terenie Gminy Mielec. Zgodnie z założeniami naboru mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację w wysokości sięgającej nawet 85% do wymiany kondensacyjnych, gazowych kotłów c.o. oraz automatycznych kotłów c.o. opalanych biomasą lub ekogroszkiem.

Nabór odbywać się będzie na podstawie złożonych dokumentów, które zostaną przygotowane na potrzeby procesu rekrutacyjnego i dostępne będą na stronie www.gmina.mielec.pl w zakładce „WYMIANA KOTŁÓW C.O.”

Deklaracje  przyjmowane będą w dniach roboczych od 30 sierpnia do 10 września 2018 r. w godzinach od 8:00 - 14:00 w sali obsługi Urzędu Gminy Mielec, ul. Głowackiego 5.

W związku z ograniczoną pulą środków przeznaczonych na dofinansowanie w przypadku dużej liczby zgłoszeń chętnych na wymianę kotłów, zostanie wprowadzone kryterium dochodowe w danym gospodarstwie domowym na osobę.

Projekt realizowany z ogłoszonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, naborami wniosków do poddziałań 3.3.1 Realizacja planów niskoemisyjnych i 3.3.2 Redukcja emisji RPO WP 2014-2020 związanymi z wymianą pieców, kotłów na paliwa stałe na: gazowe kotły c.o. – kondensacyjne, oraz automatyczne kotły c.o. – opalane biomasą i na ekogroszek.

Deklaracja udziału w projekcie „POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec”

Autor: Małek Damian

• POZBĄDŹ SIĘ SMOGU – w gminie Mielec