Jesteś tutaj: Strona główna / Rusza program bezpłatnej pomocy psychologiczno-prawnej dla osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego

Data powstania: 2021-08-26 14:56
Data modyfikacji: 2021-08-26 15:00
Wytworzył: ADRA Polska

Fundacja ADRA Polska uruchomiła program bezpłatnej pomocy psychologiczno-prawnej dla osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego. Mieszkańcy mogą uzyskać wsparcie w ramach dedykowanej dla nich grupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego.

Aby móc skorzystać z bezpłatnego wsparcia, wystarczy zarejestrować się na stronie Fundacji ADRA Polska.

Po dokonaniu rejestracji pracownik Fundacji skontaktuje się z każdą zainteresowaną otrzymaniem wsparcia osobą i pomoże w darmowej oraz w pełni anonimowej rejestracji na platformie GrupaWsparcia.pl. Idea anonimowości użytkowników portalu przyświeca założycielom od początku jego funkcjonowania, dlatego też przekazane dane potrzebne do wzięcia udziału w programie nie są przekazywane na platformę GrupaWsparcia.pl.

Jaką pomoc oferujemy uczestnikom projektu?

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego i prawnego. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia oraz uzyskać specjalistyczną pomoc. W dedykowanej grupie dla mieszkańców województwa podkarpackiego do dyspozycji osób z niepełnosprawnością będą doświadczeni eksperci – psychoterapeuta oraz prawnik. Użytkownicy mogą uzyskać wsparcie specjalistów zarówno pisząc z nimi na czacie, jak i podczas planowanych spotkań audio w ramach grupy. Dodatkowo przewidziane są także webinary, o których członkowie grupy wsparcia będą informowani z wyprzedzeniem.

GrupaWsparcia.pl pierwotnie została stworzona z myślą o szerokim gronie odbiorców, którzy szukają pomocy w różnego rodzaju kryzysowych sytuacjach życiowych. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis na czacie ogólnym, napisać do wybranej osoby lub do specjalisty. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację  i korzystanie z platformy, uruchomiona została specjalna infolinia. Użytkownicy mogą skorzystać z pomocy w sprawach technicznych pod nr. tel. 790 796 718 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Tworzymy bazę miejsc wsparcia

W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z terenu województwa podkarpackiego. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy działające w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami, ale nie tylko. Zachęcamy do bezpłatnego dołączenia do naszej bazy również grupy i ośrodki związane z walką z uzależnieniem, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym. Baza będzie dostępna na platformie GrupaWsparcia.pl. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce użytkownik będzie mógł szybko i bez problemu znaleźć grupę lub ośrodek, który go wesprze w trudnych chwilach. Ośrodki te będą również mogły w pełni bezpłatnie korzystać z funkcjonalności portalu, na którym obecnie zarejestrowanych jest już 11 tys. użytkowników i ponad 60 grupa wsparcia.

Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod nr. tel. 790 796 718 lub na adres kontakt@grupawsparcia.pl.

Więcej informacji na stronie Fundacji ADRA Polska.

• Plakat przedstawiający jedną dłoń ujętą w drugą i tekst: GrupaWsparcia.pl NIGDY NIE JESTEŚ SAM Grupa wsparcia DLA OSÓB Z  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO ZADANIE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PFRON BĘDĄCYCH W DYSPOZYCJI SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO Wsparcie przy rejestracji: 790 796 718 kontakt@grupawsparcia.pl Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ROPS RZESZÓW ADRA