Jesteś tutaj: Strona główna / TAK DLA CHODNIKA W PODLESZANACH

Data powstania: 2018-07-26 10:12
Data modyfikacji: 2018-07-26 10:15
Wytworzył: Damian Małek

Dzięki współpracy Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Zbigniewa Tymuły, Starosty Powiatu Mieleckiego do skutku dojdzie jednak budowa chodnika w miejscowości Podleszany.

W I kwartale bieżącego roku Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Mieleckiego na dofinansowanie działań inwestycyjnych przy budowie chodników wzdłuż dróg powiatowych. Zakładana kwota 320 tysięcy wystarczyć miała na realizacje trzech odcinków. Jak się jednak okazało po pierwszym przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg budowa chodnika w samej Trześni pochłonie po stronie Gminy  ponad 210 tysięcy złotych. Pozostałe 110 tysięcy nie wystarczyłoby na realizacje dalszych zadań. Dlatego też w czerwcu dzięki przychylności Radnych podjęta została uchwała o dołożeniu kolejnych 230 tysięcy na budowę chodników. - W tym przypadku spotkaliśmy się z sytuacją z jaką boryka się obecnie większość samorządów. W związku z brakiem pracowników oraz wahaniami cen za materiały budowlane wykonawcy znacznie podnoszą cenę w porównaniu do wartości kosztorysowej. Dlatego dziękuję Panu Staroście, że pomimo wstępnych oporów przystał na naszą propozycję zwiększenia wsparcia dla Powiatu na budowę chodników. Oznacza to, że w najbliższym czasie Powiatowy Zarząd Dróg rozpocznie procedury przetargowe i przy ich korzystnym rozstrzygnięciu jeszcze w tym roku mieszkańcy Podleszan będą mogli cieszyć się z nowego i bezpiecznego chodnika. – przekazuje Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. - W najbliższym czasie rozpocznie się również budowa chodnika w miejscowości Trześń. Mam nadzieję, że takie wspólne działania inwestycyjne będą kontynuowane i  przyniosą korzystne rozwiązania dla mieszkańców Gminy i Powiatu – dodaje Wójt.

Autor: Małek Damian

• TAK DLA CHODNIKA W PODLESZANACH