Jesteś tutaj: Strona główna / Trwa budowa zaplecza technicznego do obsługi wodno-kanalizacyjnej Gminy Mielec

Trwa budowa zaplecza technicznego do obsługi wodno-kanalizacyjnej Gminy Mielec

Data powstania: 2022-10-18 15:17
Data modyfikacji: 2022-10-18 15:20
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W Chorzelowie na ponad hektarowej działce prowadzone są prace związane z przygotowaniem bazy dla Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Zgodnie z założeniami w przyszłym roku ma zostać oddany do użytkowania budynek, który ma pełnić funkcję socjalno-biurową oraz garażowo-warsztatową takiego zaplecza. Obiekt o powierzchni zabudowy 298,40 m2 stanowić będzie bazę dla rozwoju usług wodno-kanalizacyjnych.

Należy wspomnieć z Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej odpowiada za obsługę sieci wodociągowej trzynastu sołectw, stanowiącą 5,1 km sieci magistralnej, 174,1 km sieci rozdzielczej (bez przyłączy), 3957 odbiorców wody. Nadzoruje sprawne funkcjonowanie dwóch stacji uzdatniania wody - SUW Rzędzianowice i SUW Chorzelów-Chrząstów. GZGK obsługuje także sieć kanalizacji sanitarnej, która znajduje się na terenie już 11 z 13 sołectw i obejmuje blisko 200 km sieci grawitacyjnej, ciśnieniowej, wysokociśnieniowej i podciśnieniowej, 240 przepompowni ścieków zbiorczych oraz 170 pompowni przydomowych.

Przy tak dynamicznej rozbudowie w ostatnich latach sieci wodno-kanalizacyjne na terenie Gminy Mielec, niezbędne staje się usprawnienie obsługi tejże sieci. Stąd też pilna i ważna inwestycja związana z przygotowaniem zaplecza technicznego dla GZGK. Wartość zadania  to 2 190 317,52 zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskanym na ten cel środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 425 000,00 zł.

Wizualizacja komputerowa budynku z parkingiem

• Parterowy budynek w trakcie budowy: ściany z pustaków oraz drewniana konstrukcja dachu
  • Ogrodzona działka, na której trwa budowa budynku. Wokół działki las.