Jesteś tutaj: Strona główna / Wnioski o bezpłatny odbiór odpadów niebezpiecznych z zawartością azbestu

Wnioski o bezpłatny odbiór odpadów niebezpiecznych z zawartością azbestu

Data powstania: 2022-06-23 14:08
Data modyfikacji: 2022-06-23 14:11
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Wójt Gminy Mielec uprzejmie informuje, że Gmina Mielec po raz kolejny pozyskała dofinansowanie na odbiór, transport i utylizację odpadów zawierających azbest.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich właścicieli posiadających wszelkie odpady z zawartością azbestu (np. płyty azbestowo-cementowe faliste, płyty azbestowo-cementowe płaskie prasowane, płyty azbestowo-cementowe KARO), którzy zamierzają usunąć w/w odpady w bieżącym roku 2022 o złożenie wniosku w Urzędzie Gminy Mielec ul. Głowackiego 5 39 - 300 Mielec, w terminie do dnia 15 lipca 2022 roku.

Bliższych informacji w tym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 17 774 56 31. Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej Gminy Mielec

Przypominamy, że od 1997 roku w Polsce obowiązuje zakaz produkcji wyrobów zawierających azbest, obrotu azbestem i wyrobami, które go zawierają oraz sprowadzania azbestu i wyrobów, które go zawierają. Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 23 października 2003 roku (Dz.U. 2003, nr 192, poz. 1876) mówi, że wszelkie wyroby, które zawierają azbest muszą zniknąć do 31 grudnia 2032 roku. Jednocześnie informujemy, że za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców Gminy posiadających tego rodzaju wyroby do składania wniosków w Urzędzie Gminy, umożliwi to w sposób legalny i całkowicie bezpłatny dla mieszkańca utylizacje tego niebezpiecznego materiału

• Płyta azbestowa falista