^ do góry

Jesteś tutaj: Strona główna / Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
pobierz pdfa z artykułem
pobierz pdfa z artykułem
wydrukuj

Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013

Data powstania: 2014-03-11 08:51
Data modyfikacji: 2014-03-11 08:52

Nagrody „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013” wręczone.

Tegoroczny Dzień Kobiet był okazją by 9 marca 2014r. do sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie zaprosić Panie na uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Mielec „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013”. Uroczystość otworzyła dyrektor SOKiS Dorota Kieraś-Jędrychowska, która powitała zaproszonych gości, a wśród nich Panie wyróżnione Nagrodą Wójta „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w poprzednich trzech edycjach.

8 marca – to święto wszystkich kobiet. Obchodzone współcześnie święto, a zapoczątkowane ponad sto lat temu na pamiątkę walki kobiet o należne im godne warunki pracy, jest okazją do mówienia o sprawach najważniejszych, związanych ze społeczną sytuacją kobiet, do udzielania im większego wsparcia, aby mogły w pełni i na równych prawach uczestniczyć

w życiu społeczno-politycznym. To również okazja do uhonorowania najaktywniejszych kobiety Gminy Mielec, które poprzez swoją działalność, wykraczającą poza zwykłą aktywność dnia codziennego, stały się liderkami w swoich małych społecznościach. Nagroda „Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec ” stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu.

Nagroda ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki Gminy Mielec jako przykład dla młodszego pokolenia.

W tym roku po raz czwarty wręczone zostały tytuły „Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec”.

Kapituła nagrody w składzie:

Kazimierz Gacek – Wójt Gminy Mielec - przewodniczący

Krzysztof Cygan     - członek kapituły

Krzysztof Dziekan   - członek kapituły

Piotr Motyl             - członek kapituły

Tomasz Ortyl         - członek kapituły

 

postanowiła nadać zaszczytny tytuł:

 

Pani Annie Kolisz za niezwykłe zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej, oraz wspieranie inicjatyw lokalnych,

Pani Elżbiecie Żuchowskiej-Pezda za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży,

Pani Kazimierze Gawryś za wieloletnie, aktywne zaangażowanie w działalność społeczną oraz przekazywanie doświadczeń młodszemu pokoleniu,

Pani Grażynie Pieróg-Kotlarz za zaangażowanie w pracy twórczej i osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej,

Pani Paulinie Buziak za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu,

Pani Krystynie Duszkiewicz za duże zaangażowanie w działalność społeczną w środowisku kobiet oraz przekazywanie doświadczeń młodszemu pokoleniu.

 

Nagrody i tytuły „Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec Anno Domini 2013” wręczali członkowie kapituły –Kazimierz Gacek – Wójt Gminy Mielec oraz Krzysztof Cygan i Tomasz Ortyl – członkowie kapituły.

Gratulacje i słowa uznania dla nagrodzonych przekazała w wystąpieniu posłanka Pani Krystyna Skowrońska, podkreślając rolę i znaczenie kobiet w życiu społeczeństwa, w szczególności dla społeczności Gminy Mielec.

Po nadaniu dostojnych tytułów panowie obecni na sali tradycyjnie wręczyli każdej pani czerwoną różę i odśpiewali „Sto lat”.

W części artystycznej wystąpili członkowie zespołów działających w Ośrodku Kultury w Chorzelowie: „Chorzelowiacy”, dziecięca grupa wokalna, KTT „Takt” .

Niezwykle miłym zaskoczeniem był koncert grupy wokalnej, którą zorganizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej. Panie z artyzmem i wigorem wykonały szlagiery muzyki rozrywkowej.

 

Laureatki nagrody Wójta:

Pani Anna Kolisz

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana z zarządzaniem, początkowo zespołem placówek oświatowych, a od ponad 20 lat własną firmą. W firmie kompleksowo zarządzą polityką finansową, administracyjną i organizacyjną. Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet 2013, Ambasador Firm Rodzinnych roku 2012 woj. podkarpackiego, Dziekan Podkarpackiego Korpusu Eksporterów Stowarzyszenia Eksporterów Polskich. Jedyna Polka, która zdobyła Międzynarodową Nagrodę Królowej Wiktorii za wybitną osobowość, w tym nieustanne propagowanie wartości, odwagi, prawości oraz niezłomności w dążeniu do celu. Odznaczona Certyfikatem The BIZZ 2011, 2012 i 2013 w kategorii Excellence in Business Management oraz w kategorii Excellence in Business Leadership.

Pani Anna jest Wiceprezesem - Dyrektorem Zarządzającym Firmy ANKOL.

Historia firmy sięga 1991 roku. ANKOL jest firmą rodzinną zarządzaną wspólnie przez Annę, Czesława, Eryka Kolisz. W skład Organizacji ANKOL wchodzi Firma Techniczno Handlowa ,,ANKOL” oraz ANKOL Sp. z o.o. Od początku swojej działalności Organizacja zajmowała się handlem krajowym i zagranicznym. W miarę dynamicznego rozwoju firma ukierunkowała działalność na obrót krajowy i zagraniczny towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym. Posiada Koncesję MSWiA oraz kody identyfikacyjne zezwalające na uczestnictwo w przetargach państw grupy NATO oraz na uczestnictwo w przetargach i dostawach m.in. dla Departamentu Obrony USA. Równolegle do sektora lotniczego ANKOL prowadzi od 2000 roku działalność w branży motoryzacyjnej, tworząc od podstaw prawdziwe, profesjonalne centrum motoryzacyjne w zakresie sprzedaży samochodów KIA, wysokospecjalistycznych usług serwisowych wielomarkowego Serwisu Samochodowego Bosch Car Service oraz usług kontrolno-pomiarowych Stacji Kontroli Pojazdów.
Pani Anna Kolisz zarządza jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w sektorze lotniczym w Polsce, jak i zagranicą. Za swoją działalność na rzecz regionu otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Pani Anna stawia na jakość, kompetencje i wysokie standardy. Uważa, że najważniejsze jest nieustanne doskonalenie się. Jest zwolenniczką systematycznej i permanentnej nauki. Daje świadectwo, że można dobrze zarządzać, nieustannie rozwijać się, zarabiać pieniądze i przy tym postępować etycznie.

Pani Anna wśród wielu nagród które do tej pory otrzymała, a mam ich sporo, światowych, europejskich, krajowych, najbardziej ceni te otrzymane w miejscu, w którym żyje i pracuje.

Pani Anna w jednym z wywiadów powiedziała… ”Jestem kobietą szczęśliwą, spełnioną nie tylko zawodowo, ale również i prywatnie. Mam ukochanego, jedynego syna, który przejmuje moje pasje oraz kochanego męża z który razem pracuje. Oboje jesteśmy bardzo zdeterminowani do działania, lubimy tworzyć. Cieszymy się własnymi sukcesami, ale też radują nas sukcesy naszych pracowników. Myślę, że do realizacji tych ról musi zaistnieć pewna harmonia w małżeństwie, w partnerstwie. Jeśli się ją osiągnie, zdobędzie wzajemne wsparcie swoich pasji, można się realizować. Mimo, że mam niemało lat, przez ostatnie dwa lata kończyłam studia harwardzkie. W jednym roku kierunek doskonalenie umiejętności menażerskich, a w drugim akademię statyczną przywództwa. Byłam najstarszą osobą na tych studiach, ale czułam się zupełnie młodo. W dodatku nikt nie wiedział, że studiowałam razem z synem. Mój przepis jest bardzo prosty: żeby się chciało chcieć, a mnie się naprawdę chce.”

 

Elżbieta Żuchowska-Pezda jest pedagogiem – nauczycielem biologii i przyrody w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej.

Pani Elżbieta ukończyła kurs kwalifikacyjny ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ oraz uzyskała kwalifikacje EDUKATORA OŚWIATY.

Jest pomysłodawczynią i koordynatorem projektu pod nazwą ELEKROŚMIECIOMANIA – MAMY CAŁY ŚWIAT DO WYGRANIA realizowanego w ZS w Woli Mieleckiej latach 2012-2014 w ramach ogólnopolskiego programu ELEKTRO-NIE-ŚMIECI Fundacji MILA; zespół uczniów otrzymał za pracę w ramach tego programu I nagrodę.

Ponadto na swoim koncie ma inne nagrody i wyróżnienia m.in.. II nagroda w ogólnopolskim konkursie czasopisma AURA na najlepszy program edukacji ekologicznej, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Wrocławskiego „Nauczanie przyrody”, nagroda za scenariusze zajęć ekologicznych w ramach ogólnopolskiego konkursu Fundacji MILA, wyróżnienie w konkursie firmy ElektroEko połączone z otrzymaniem 1000 zł oraz upominków dla uczniów.

Otrzymała również nagrodę Kuratora Oświaty i nagrodę Wójta Gminy Mielec.

Pani Elżbieta Żuchowska – Pezda pełni wiele funkcji pedagogicznych - jest doradcą metodycznym ds. edukacji ekologicznej na obszarze województwa podkarpackiego, ekspertem MEN ds. stopni specjalizacji zawodowej, egzaminatorem sprawdzianu po szkole podstawowej, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminatorem maturalnym z biologii.

Opracowała programy edukacyjne - ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ dopuszczonego przez Ministra Edukacji Ekologicznej do użytku szkolnego pod numerem DKW-4014-166/00, program edukacji ekologiczne, programy szkoleń nauczycieli w ramach grantów Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty.

Jej zasługa jest także opracowanie programów i realizacja licznych szkoleń i warsztatów dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich m.in. organizacja I Wojewódzkiej Konferencji EDUKACJA EKOLOGICZNA W NAUCZANIU I WYCHOWANIU.

Jest autorką publikacji metodycznych: „Działalność szkolnego Kluby Ekologicznego”, Formy edukacji ekologicznej w SP Rzędzianowice” i wielu innych oraz współautorką pozycji metodycznej ŚCIEŻKA TERENOWA W CZUDCU oraz RAZEM NA EKOLOGICZNEJ ŚCIEŻCE. Jej materiały dydaktyczne publikują m. in Uniwersytet Wrocławski ,wydawnictwo WSiP, DIALOG, KWARTALNIK EDUKACYJNY. Przygotowuje i realizuje miejsko-gminne konkursy ekologiczne.

W życiu prywatnym Pani Elżbieta Żuchowska – Pezda jest matką dorosłego syna i poza praca zawodową jej pasją jest fotografia natury, malowanie kwiatów w technice olej i kredka oraz pisanie wierszy. W tej dziedzinie również ma osiągnięcia w 2011 roku została laureatka konkursu poetyckiego „Na skrzydłlach Ikara”, a w 2013 zajęła III miejsce w tymże konkursie. W 2014 roku wydała tomik wierszy „Czas na motyle” . W 2013 roku została wyróżniona w konkursie plastycznym „ Samolot w obiektywie i pale cie barw”.

 

Pani Kazimiera Gawryś mieszka w Woli Chorzelowskiej. Od 10 lat jest wdową. Mąż Bronisław był wieloletnim pracownikiem WSK PZL Mielec. Wychowała 5 córek i dwóch synów. wśród tej siódemki jest dwóch lekarzy, nauczyciel, inżynier pożarnictwa, techniki chemik. Pani Kazimiera ma 16 wnuków w wieku od 20 miesięcy do 34 lat oraz 3 prawnuków. Najstarszy wnuk jest lekarzem stomatologiem, inny wnuk studiuje na Akademii Medycznej    w Krakowie - wydział stomatologii, jedna wnuczka ukończyła farmację, inna ochronę środowiska, a jeszcze inna ekonomię, pozostałe wnuczęta są w trakcie nauki.

Zainteresowania Pani Kazimiery związane są z rolnictwem i pracą społeczną. Ukończyła szkołę rolniczą. Od zawsze lubiła pracować społecznie czego dowodem niech będą jej funkcje pełnione w przeszłości. M.in. była radną, członkiem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Mielcu i Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni w Mielcu.

W dniu 26.02.1962 r. założyła Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Chorzelowskiej i była jego przewodniczącą przez 52 lata. Obecnie ma 81 lat.

 

Pani Grażyna Pieróg – Kotlarz mieszka w Woli Chorzelowskiej. Dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II LO. Z wykształcenia jest mgr inż. budownictwa i absolwentką studiów pedagogicznych nauk ścisłych. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się swojej pasji, którą od zawsze była sztuka i to w każdej postaci. Postanowiła ją rozwijać i doskonalić.

Twórczynię interesuje wiele form artystycznych począwszy od fotografii, poprzez rysunek, malarstwo na płótnie i szkle wykonywane techniką witrażową, aż po rękodzieło i haft. Tematem twórczości Pani Grażyny jest: uwiecznienie w fotografii dzieł architektonicznych, pejzaży, flory i fauny, sezonowe wykonywanie ozdób świątecznych, florystyka. Lubi odkrywać i doskonalić ciekawe techniki plastyczne, jak chociażby decoupaqe. Interesuje się również japońską sztuką “origami”.

Pani Grażyna o swojej twórczości mówi: “....kocham to co robię. Wciąż odkrywam nowe tajniki sztuki i próbuję je stosować w swojej amatorskiej twórczości, przy której oprócz możności tworzenia, najzwyklej, po ludzku, odpoczywam...”

Od 2009 r. jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM w Mielcu. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych KŚT. W ramach współpracy z grupą literacką „SŁOWO” w Mielcu miała wystawę indywidualną w MBP w Mielcu. Wielokrotnie brała udział w wystawach okolicznościowych w Mielcu, Rzeszowie i Ośrodku Kultury w Chorzelowie .

 

Pani Krystyna Duszkiewicz – jest mężatką , ma dwoje dorosłych dzieci, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo przydomowe o pow. 2 ha. Od wielu lat prowadzi własną firmę. Od 8 lat jest przewodniczącą Kola Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie. Dzięki zaangażowaniu Pani Krystyny kobiety z Chrząstowa bardzo aktywnie uczestniczą corocznie w dożynkach gminnych, wyjeżdżają na wycieczki i współpracują z wszystkimi organizacjami na terenie swojej miejscowości. Pani Krystyna jest także członkinią Rady Sołeckiej, czynnie uczestnicząc w życiu wsi.

 

Pani Paulina Buziak jest absolwentką AWF. Mieszka w Podleszanach.

Jest zawodniczką mieleckiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół , gdzie zaczęła swoją przygodę ze sportem. początkowo były to biegi, które w późniejszym okresie zmieniła na chód sportowy.

Sport od zawsze był jej pasją. Zawsze wiedziała, że z nim zwiążę swoją przyszłość.

Od dziesięciu lat jest członkiem Polskiej Kadry Narodowej w chodzie sportowym. Reprezentuje nasz kraj na wielu zawodach krajowych i zagranicznych. Ważniejsze osiągnięcia to: Rekord Polski na dystansie 20km, udział w Igrzyskach Olimpijskich, IV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów, jak również udział w Mistrzostwach Europy oraz licznych Pucharach Świata i Europy. Posiada również 28 medali (w tym 13 złotych) Mistrzostw Polski na dystansie 3km, 5km, 10km i 20km.

Jej największym sportowym marzeniem było reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie gdzie znalazła się na 45 miejscu, jak również występ podczas Mistrzostwa Świata w 2013 w Moskwie. Bycie zawodniczką liczącą się w światowym chodzie sportowym, wiąże się z częstymi wyjazdami na zgrupowania i zawody. Sport pochłania jej bardzo dużo czasu i wymaga wielu wyrzeczeń. Pani Paulina jest osobą pracowitą, rzetelną dążącą do wyznaczonego celu . W przyszłości chciałaby reprezentować Polskę w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku by walczyć z najlepszymi na arenie międzynarodowej. Dzisiaj nie może uczestniczyć w spotkaniu, ponieważ przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej, przygotowując się do kolejnego startu, by walczyć o kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Europy oraz w Pucharze Świata w Chodzie Sportowym.

Ponieważ w dniu 9 marca 2014r. przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej to na uroczystej gali reprezentowała ją mama, najwierniejszy i najukochańszy kibic.

 
Autor: Pezda Łukasz
 
Ilość wyświetleń: 4907



 

Galeria zdjęć:


  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013
  • Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013




  • informacje dla rolników
  • BIP
  • EPUAP
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Obsługa Osób Niesłyszących
  • podział gminy mielec na obwody i okręgi wyborcze
  • inwestycje i turystyka
  • Strategiczne Dokumenty dla Gminy Mielec
  • gospodarka komunalna
  • antykorupcja
  • przez internet do kariery
  • Informacja o bezdomnych zwierzętach
  • Ochrona danych osobowych
  • Biznes.gov.pl
  • Rozwijamy kompetencje cyfrowe
  • „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewane biomasą”
  • Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER
  • Dostępność Plus
  • Ochrona powietrza
  • Dostępna szkoła
  • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
  • Granty PPGR
  • Uniwersytet Samorządności
  • Efektywność energetyczna budynków
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Konkurs fotograficzny
  • Rządowy Program Odbudowy Zabytków
Oficjalny serwis internetowy Gminy Mielec
Copyright © 2024 Gmina Mielec
Administracja: Łukasz Pezda

Polityka Prywatności
Deklaracja dostępności
Projekt i wykonanie HSI.pl