Jesteś tutaj: Strona główna / Zjazd Gminny Związku OSP RP

Data powstania: 2021-10-04 15:50
Data modyfikacji: 2021-10-04 15:51
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W sobotę 2 października w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Książnice, odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Mielec.

Celem Zjazdu było wybranie nowych przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego, wybór delegatów na zjazd oddziału powiatowego oraz wybór przedstawicieli zarządu oddziału gminnego do zarządu oddziału powiatowego.

Prezes Zarządu Gminnego Włodzimierz Rządzki przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu za lata 2016-2021.

Druh Marek Węgrzyn przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za lata 2016-2021.

Zgłoszony wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi Gminnemu OSP przyjęto jednogłośnie.

W Zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście:

Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos,  Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Zastępca Wójta Gminy Mielec Tomasz Ortyl,  Przewodniczący Rady Gminy Mielec Bogdan Cygan, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Franciszek Augustyn, Kapelan Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Mielec  Ks. mgr Andrzej Rams, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Andrzej Marczenia,  Komendant Powiatowy PSP w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos

Skład nowo wybranego Zarządu przedstawia się następująco:

Włodzimierz Rządzki  Prezes Zarządu Gminnego OSP Witold Dziuba  Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Krzysztof Duszkiewicz  Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Wacław Strąk  Komendant Gminny Piotr Ortyl  Sekretarz Zarządu Gminnego OSP Tomasz Jasiński  Skarbnik Zarządu Gminnego OSP W imieniu Zarządu Prezes podziękował za wybór i zobowiązał się do kontynuacji działań służących poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy i współpracy ze wszystkimi Jednostkami OSP, Zarządem Powiatowym OSP i  Gminą Mielec.

Głos zabrali także zaproszeni goście

Pan Poseł na Sejm RP  Fryderyk Kapinos, podziękował za zaangażowanie strażaków ochotników. Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Franciszek Augustyn podziękował zarządowi i strażakom, nawiązał do 100-lecia powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, podziękował za organizację szkoleń przez PSP.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Andrzej Marczenia również poruszył temat szkoleń ochotników a także wspomniał o finansowaniu jednostek. Odczytano również list od Pana Posła Zbigniewa Chmielowca, który wyraził uznanie i szacunek gratulując dotychczasowej działalności obecnemu zarządowi zaś nowo wybranemu życzył wytrwałości w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów, druhom i druhnom podziękował za codzienną gotowość do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.

Podziękowania na ręce strażaków i życzenia pomyślności złożył również Wójt Józef Piątek.

Głos zabrali również druhowie Jan Mikrut, który poruszył kwestię udziału pocztów sztandarowych w uroczystościach;  Bolesław Olechowski, który zaapelował o wymianę samochodu pożarniczego;  Krzysztof Piechota podziękował za zakup pompy wysokiej wydajności oraz druh Piotr Ortyl który podziękował zaproszonym gościom za przybycie i zaangażowanie w sprawy strażackie a także jednostce OSP Książnice za organizację Zjazdu Gminnego. Były Prezes Zarządu Druh Władysław Wyzga podziękował za pamięć i za dobrą współpracę.

Na zakończenie wręczono pamiątkowe statuetki dla Pana Posła Fryderyka Kapinosa, Wójta Gminy Józefa Piątka, zasłużonych druhów Pana Władysława Wyzgi, Jana Mikruta, Jerzego Klementowskiego i pracownika urzędu gminy Pana Cypriana Śliwy.

Minutą ciszy uczczono pamięć strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę.

• Kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach strażackich siedzi przy stołach ułożonych w kształt litery U we wnętrznu sali. Jeden z nich stoi i przemawia.
  • Kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach strażackich siedzi przy stołach ułożonych w kształt litery U we wnętrznu sali. Stojąc przemawia poseł Fryderyk Kapinos.
  • Kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach strażackich siedzi przy stołach ułożonych w kształt litery U we wnętrznu sali. Stojąc przemawia wójt Józef Piątek.
  • Stojąc przy stole mężczyczna w mundurze strażackim wręcza statuetkę posłowi Fryderykowi Kapinosowi.
  • Stojąc przy stole mężczyczna w mundurze strażackim wręcza statuetkę wójtowi Józefowi Piątkowi. W tle mężczyźni w mundurach biją brawo.
  • Mężczyczna w mundurze strażackim wręcza statuetkę innemu strażaku w mundurze. W tle stoją inni strażacy.