Jesteś tutaj: Strona główna / Cztery pory roku w gminie Mielec – zima

Data powstania: 2024-04-05 11:50
Data modyfikacji: 2024-04-05 11:52
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Nadeszła wiosna, a wraz nią wyniki ostatniej już, zimowej edycji konkursu fotograficznego przedstawiającego piękno gminy Mielec. W tej edycji wyróżnieni zostali:

I MIEJSCE EX AEQUO:

Zbigniew Wicherski

Emilia Kolb

Zofia Owsianka

Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a osoby wyróżnione pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne zdjęcia i zapraszamy na wernisaż, którego zapowiedź już wkrótce.

Autor: Kwaśnik Joanna

• Zwycięskie zdjęcie Izabeli Miodunki przedstawiające sarny pasące się na zasypanej śniegiem łące. W tle znajduje się pokryty śniegiem wał przeciwpowodziowy, za nim liczne drzewa bez liści. Na niebie znajdują się pomarańczowe smugi zachodzącego słońca.
  • Zdjęcie Zuzanny Kruk które otrzymało nagrodę pierwszego miejsca. Przedstawia płaski, sięgający horyzontu krajobraz pól pokrytych śniegiem. W tle błękitne niebo pełne białych obłoków. Krajobraz przełamują trzy wysokie świerki z oprószonymi śniegiem gałęziami.
  • Zdjęcie Mai Bik, które otrzymało nagrodę drugiego miejsca. Przedstawia podrzucony w powietrze śnieg na tle skąpanego w śniegu ogrodu i błękitnego bezchmurnego nieba.
  • Zdjęcie Noemi Krużel, które otrzymało drugie miejsce w konkursie. Przedstawia pofalowaną taflę śniegu pokrywającą pole. Śnieg skrzy się od promieni zachodzącego słońca. Na drugim planie znajdują się liczne suche rośliny łąkowa i krzew bez liści. Wzdłuż horyzontu widnieje ciemne, zacienione pasmo lasu.
  • Zdjęcie Zbigniewa Wicherskiego nagrodzone drugą nagrodą.  Przedstawia kępę licznych drzew bez liści pokrytych szadzią na tle szarego nieba. Na pierwszym planie pokryta śniegiem łąka.
  • Zdjęcie Aleksandry Światowiec, które zajęło trzecie miejsce w zimowej edycji konkursu. Przedstawia scenerię zimowego ogrodu skąpaną w mocnych promieniach słońca. W dalszej perspektywie zasypany śniegiem drewniany domek dla dzieci.
  • Zdjęcie Emilii Jungiewicz, które zajęło trzecie miejsce. Przedstawia widzianą z perspektywy okna sikorkę z ziarnem słonecznika w dziobie. Sikorka siedzi na karmniku dla ptaków. W tle zaśnieżone drzewa.
  • Zdjęcie Dobrawy Rutki, które zajęło trzecie miejsce. Na pierwszym planie znajdują się trzy sople lodu, w tle szare niebo i zimowa wiejska sceneria.
  • Zdjęcie Dobrawy Rutki, które zajęło trzecie miejsce. Przedstawia wyłaniającą się z zimowej mgły czarną zasuszoną gałązkę rośliny łąkowej.
  • Zdjęcie Oli i Julii Piątek przedstawiające małego pieska na zaśnieżonym tarasie. Pies opiera się przednimi łapkami o zaśnieżony leżak. W tle pokryta śniegiem sceneria zimowego ogrodu.
  • Zdjęcie Leny Zaremby, które zajęło trzecie miejsce w konkursie. Przedstawia zimową scenerię pól pokrytych śniegiem. Na pierwszym planie znajdują się pojedyncze suche rośliny łąkowe. Na błękitnym niebie widoczne są liczne białe obłoki i jasna poświata przebijającego się słońca.
  • Wyróżnione zdjęcie Agnieszki Rodzeń przedstawiające zaśnieżoną gałązkę świerka z dwoma szyszkami na tle scenerii zimowego ogrodu
  • wyróżnione zdjęcia Aleksandry Kiebzak przedstawiające pejzaż zimowego ogrodu widziany przez mocno zaszronioną, pełną lodowych pajęczyn szybę.
  • Wyróżnione zdjęcie Aleksandry Kiebzak przedstawiające ogród zasypany śniegiem. Wzdłuż wydeptanej w śniegu ścieżki znajdują się liczne drzewa i inne rośliny ogrodowe.
  • Wyróżnione zdjęcie Aleksandry Światowiec przedstawiające małego śniegowego bałwana.
  • Wyróżnione zdjęcie Aleksandry Włoch przedstawiające świecącą się latarnię pełną lodowych sopelków. W tle znajdują się pojedyncze drzewa z ośnieżonymi gałęziami.
  • Wyróżnione zdjęcie Emilii Kolb przedstawia scenerię zimowej uliczki Chorzelowa. Na zdjęciu znajduje się nieodśnieżona jeszcze ulica, murowane ogrodzenie i zaśnieżone tuje. W tle wieża kościoła w Chorzelowie.
  • Wyróżnione zdjęcie Izabeli Miodunki przedstawiające scenerię zimowej wiejskiej ulicy tonącej w zaspach śniegu. W powietrzu widoczne są płatki śniegu.
  • Wyróżnione zdjęcie Juliana Jachyma przedstawiające kwitnące na biało kwiatki przebiśniegów wśród lodowych kulek gradu.
  • Wyróżnione zdjęcie Juliana Jachyma przestawiające odbijające się z zbiorniku wodnym liczne drzewa bez liści. Zbiornik otoczony jest suchymi trawami i gałęziami.
  • Wyróżnione zdjęcie Marii Trzuskowskiej przedstawiające asfaltową ulicę biegnącą przez zaśnieżony las. Wysokie liczne sosny rosnące wzdłuż drogi pokryte są śniegiem.
  • Wyróżnione zdjęcie Noemi Krużel przedstawiające pokrytą śniegiem łąką na tle nisko zachodzącego słońca. Na pierwszym planie liczne suche rośliny łąkowe pokryte śniegiem i krzew bez liści. W oddali horyzont wyznaczają skupiska licznych drzew.
  • Wyróżnione zdjęcie Pawła Sobusiaka przedstawiające pokryte śniegiem gałązki ostrokrzewu z licznymi czerwonymi owocami.
  • Wyróżnione zdjęcie Pawła Sobusiaka przedstawiające zasuszoną roślinę polną pokrytą kryształkami śniegu na tle białej zimowej scenerii.
  • Wyróżniona fotografia Zbigniewa Wicherskiego przedstawiająca liczne sople lodu na tle błękitnego bezchmurnego nieba.
  • Wyróżnione zdjęcie Zofii Owsianki przedstawiające zimową scenerię na tle zachodzącego słońca. Na pierwszy planie balustrada drogowa, za nią kępa drzew i pola pokryte śniegiem. W tle liczne budynki z ośnieżonymi dachami.