Ponad 80 uczniów przedszkoli, szkól podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Mielec wzięło udział w XVIII edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „ Hej kolędo leć…”, który odbył się 12 stycznia 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.
Uczestnicy konkursu, począwszy od 4-latków z oddziałów przedszkolnych, po uczniów III klas Gimnazjum śpiewali popularne kolędy i pastorałki, nie zabrakło także tych mniej znanych.
Wykonawcom kibicowali opiekunowie, rodzice oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, który oklaskiwał z innymi wspaniałych małych solistów i zespoły wokalne.
Komisja artystyczna w składzie:
- Krzysztof Prucnal - instruktor muzyki Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu
- Małgorzata Leśniak - muzyk, akompaniator, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
oceniając muzykalność, walory głosowe, poczucie rytmu, dobór tonacji, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, po wysłuchaniu 41 prezentacji w czterech kategoriach wiekowych przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I kategoria wiekowa - Przedszkola i klasy O Szkoły Podstawowe
Nagrody:
- Eliza Skop, Adrian Kuzara, Zuzanna Bożek - Przedszkole Wola Mielecka
- Emilia Strzelczyk, Amelia Torba, Karol Bal, Julita Kaczmarczyk – Przedszkole Wola Mielecka
- Alicja Babula, Nadia Łojek, Weronika Słomba, Maciej Kowalik – Oddział Przedszkolny Książnice
II kategoria wiekowa - Klasy I- III Szkoły Podstawowe
Nagrody:
- Karolina Węgrzyn, Karolina Parys, Hanna Opałacz - SP Wola Mielecka
- Gabriela Kania - SP Chorzelów
- Martyna Cichowska, Martyna Zielińska, Julia Maziarz – SP Trześń
- Diana Hyjek - SP Trześń
Wyróżnienia:
- Nikola Smykla - SP Chorzelów
- Maria Brzozowska - SP Chorzelów
- Jagoda Jeż - SP Trześń
III kategoria wiekowa - Klasy IV- VI Szkoły Podstawowe
Nagrody:
- Jakub Kłoda, Jakub Schab, Kacper Guła - SP Chrząstów
- Nikola Łącz - SP Rzędzianowice
- Wiktoria Świątek - SP Podleszany
- Dominika Leyko - SP Książnice
- Kinga Dziewit - SP Chorzelów
- Wiktoria Kania - SP Chorzelów
Wyróżnienia:
- Andżelika Duszkiewicz, Oliwia Woszczyna - SP Chrząstów
- Kornelia Hyjek - SSP Złotniki
IV kategoria wiekowa - Klasy I- III Gimnazja
Nagrody:
- Ewelina Marzec - Gim. Wola Mielecka
- Paulina Motyl, Natalia Surowiec - Gim. Chorzelów
- Piotr Dąbek - Gim. Chorzelów
- Julia Sosińska - Gim. Chorzelów
Wyróżnienia:
- Natalia Sala, Amelia Skiba - Gim. Chorzelów
Galeria zdjęć: