Jesteś tutaj: Strona główna / Niepodległa w Gminie Mielec

Niepodległa w Gminie Mielec

Data powstania: 2020-11-13 08:36
Data modyfikacji: 2020-11-13 08:43
Wytworzył: Damian Małek - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie

Przedstawiciele samorządu Gminy Mielec oraz Ośrodka Kultury uczcili 102. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z ogłoszonym stanem epidemii tegoroczne obchody miały odmienny charakter, a większość zaplanowanych wydarzeń odbyło się w sieci.

Bez przemarszu, przemówień okolicznościowych, parady sztandarów i w bardzo ograniczonym gronie odbyły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada w imieniu mieszkańców kwiaty i znicze przed Miejscami Pamięci w Książnicach i Chorzelowie złożyli Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Mielec Piotr Gamracy, Zastępca Wójta Gminy Mielec Tomasz Ortyl, Dyrektor SOKiS Damian Małek oraz Sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra. Uczestniczyli Oni również we Mszy Świętej odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie koncelebrowanej przez ks. Andrzeja Ramsa, Proboszcza Parafii pw. Wszystkich Świętych.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Grupa Śpiewacza przygotowali specjalny koncert patriotyczny pt. „Pieśni o Polsce, dla Polski” dostępny w serwisie Youtube. W ramach obchodów, otwarto także wystawę „Barwy Ojczyzny”, na której swoje prace zaprezentowali Członkowie Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Wystawa dostępna jest na stronie SOKiS w zakładce Galeria. Do niedzieli (15.11) można jeszcze wysyłać prace w konkursie plastycznym on-line „LUDZIE I WYDARZENIA KSZTAŁTUJĄCE POLSKĄ HISTORIĘ”. Informacje i regulamin konkursu dostępny na stronie SOKiS w zakładce Regulaminy.

• Dyrektor SOKiS, zastępca wójta oraz zastępca przewodniczącego rady gminy stoją z białoczerwonymi wieńcami przed pomnikiem
  • Zastępca wójta gminy składa białoczerwony wieniec przed pomnikiem
  • Zastępca przewodniczącego rady gminy, zastępca wójta, dyrektor SOKiS stoją w szeregu. Przed nimi stoi chłopiec. Za nimi pomnik przybrany białoczerwonymi kwiatami. W tle szkoła w Książnicach
  • Dyrektor SOKiS, Sołtys Chorzelowa, zastępca wójta oraz zastępca przewodniczącego rady gminy stoją z białoczerwonymi wieńcami
  • Zastępca przewodniczącego rady gminy stoi na placu przed Miejscem Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny przybranym flagami Polski i białoczerwonymi wiązankami w Chorzelowie
  • Uczestnicy mszy świętej stoją w środku sanktuarium w Chorzelowie
  • Proboszcz sanktuarium w Chorzelowie odprawia mszę świętą przy ołtarzu.
  • Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie przybrane flagami Polski i białoczerwonymi wiązankami. Oświetlone reflektorami w nocy.
  • Pięcioro uczniów stoi w szeregu trzymając pochodnie w ręce. W tle ognisko.
  • Grupa śpiewaków występuje na placu w nocy.
  • Grupa śpiewaków występuje na placu w nocy. W tle drzewa.
  • Troje osób stoi pośrodku sali domu kultury podczas otwarcia wystawy