Jesteś tutaj: Strona główna / Barwy jesieni w egzotycznym klimacie

Barwy jesieni w egzotycznym klimacie

Data powstania: 2021-10-21 13:49
Data modyfikacji: 2021-10-21 13:54
Wytworzył: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec

W weekend (15-17.10) w Ośrodku Kultury Gminy Mielec odbyły się XXIV Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Zmaganiom towarzyszyła wystawa, podczas której publiczność „na żywo” mogła zobaczyć w jednym miejscu wiele okazów, dotychczas spotykanych tylko w ogrodach zoologicznych lub monitorach komputerów.

Chociaż pogoda w kraju skłania się ku jesieni, przez ostatnie dni w Chorzelowie było bardzo gorąco i wrzaskliwie, a to za sprawą ponad 220 egzotycznych ptaków. Blisko 20 hodowców zaprezentowało m.in. kanarki kolorowe, kanarki kształtne, gołąbki ozdobne, papugi Australii, papugi Afryki i Ameryki Południowej oraz drobną egzotykę, rywalizującą ze sobą w 18 różnych kategoriach. Jak podkreślili sami hodowcy, to dla nich jedno z najważniejszych wydarzeń, do którego przygotowują się przez cały rok. To również ich święto, okazja do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania swojej działalności szerszemu gronu. Tegoroczna dwudniowa wystawa cieszyła się dużą popularnością i odwiedzana była przez wiele osób nie tylko z naszego regionu, ale również województwa podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Mury chorzelowskiego Ośrodka Kultury odwiedzały całe rodziny, dla których była to okazja do żywej lekcji biologii. Nie zabrakło również odwiedzin delegacji hodowców z Tarnowa i Nowego Sącza.

Zwieńczeniem tegorocznych Mistrzostw była ceremonia dekoracji, którą poprowadzili Paweł Zygmont, Prezes MSHKiPE oraz Marek Lewicki, wiceprezes MSHKiPE. Pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Patrona Honorowego Mistrzostw, któremu towarzyszył Zbigniew Wicherski, Radny Gminy Mielec, odebrali hodowcy, których ptaki w piątkowej ocenie Jana Kamińskiego sędziego z Polskiej Federacji Ornitologicznej, uzyskały największą ilość punktów w danej kategorii i klasie.

Klasyfikacja końcowa XXIV Mistrzostw Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych:

Puchar Wójta Kanarek Kształtny

Gołębie Ozdobne

1. Mateusz Rębisz
  2. Waldemar Polit

• Para małych egzotycznych ptaków siedzi w drucianej klatce. Na klatce stoją dwa pozłacane puchary. W tle ludzie oglądający klatki z ptakami.
  • Scena domu kultury. Na czarnym tle ustawione rzędy klatek z ptakami. Na pierwszym planie, na scenie, w dwóch rzędach stoi kilkanaście osób pozując do wspólnego zdjęcia. Po prawej stronie wójt gminy.
  • Scena domu kultury z drewnianą podłogą i czarnym tłem. Na pierwszym planie stoją od lewej: dwaj mężczyźni, chłopiec z pucharem i dyplomem, wójt gminy, radny gminy.
  • Scena domu kultury z drewnianą podłogą i czarnym tłem. Na pierwszym planie kilkanaście pozłacanych pucharów stojących na stole oraz mężczyzna przygotowujący puchary do wręczenia. Na drugim planie wójt gminy (po lewej stronie) wręczna puchar mężczyźnie (po prawej). W tyle radny gminy.
  • Scena domu kultury z drewnianą podłogą i czarnym tłem. Na pierwszym planie kilkanaście pozłacanych pucharów stojących na stole oraz mężczyzna przygotowujący puchary do wręczenia. Na drugim planie wójt gminy (po lewej stronie) wręcza dyplom chłopcu (po prawej). W tle radny gminy.
  • Scena domu kultury z drewnianą podłogą i czarnym tłem. W rogu stoją dwaj mężczyźni z pucharami przygotowanymi do wręczania. Na pierwszym planie wójt gminy (po lewej stronie) wręcza dyplom chłopcu (po prawej). W tle radny gminy z pucharem.
  • Sala domu kultury z drewnianą podłogą, szarymi ścianami, białym sufitem i tylną ścianą z lustrem. Na środku sali stoją na stołach klatki z ptakami. Wokół klatek oraz przed nimi stoi kilkadziesiąt osób patrzących się na scenę.
  • Sala domu kultury z drewnianą podłogą, szarymi ścianami, białym sufitem i tylną ścianą z lustrem. Przed lustrem stoją na stołach klatki z ptakami. Przed klatkami dorośli i dzieci oglądający ptaki.
  • Na stołach w sali domu kultury stoją piętrowo w dwóch rzędach klatki z egzotycznymi ptakami. Przed klatkami rozłożone jesienne ozdoby: liście, dynie, kolby kukurydzy.