Jesteś tutaj: Strona główna / Kolejne inwestycje dla mieszkańców gminy Mielec

Kolejne inwestycje dla mieszkańców gminy Mielec

Data powstania: 2023-06-01 10:34
Data modyfikacji: 2023-06-01 10:38
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Rok 2023 obfituje w liczne inwestycje, które realizujemy na terenie gminy Mielec. Podsumowując pierwsze pięć miesięcy roku pragniemy zwrócić uwagę na kilka ważnych inwestycji.

Po pierwsze w tym roku kończymy prace przy budowie kanalizacji w Goleszowie.

Trwają tu ostatnie prace odtworzeniowe przy powstałej sieć kanalizacji grawitacyjno-tłocznej o długości 8,7 km wraz z posadowieniem 6 pompowni. Wartość zadania to 4 049 369,67 zł.

Nieprzerwanie kontynuujemy  prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, ostatniego etapu w Podleszanach. Zadanie o wartości  7 722 700,76 zł, obejmuje budowę ponad 8 km sieci kanalizacji sanitarnej, grawitacyjno – tłocznej. Część prac prowadzona będzie na terenie miejscowości Książnice (Wólka Książnicka) co pozwoli w przyszłości także na kontynuację budowy kanalizacji dla tej miejscowości. Wykonawcą prac jest firma BUDO-MONT z Rzeszowa.

Zadania kanalizacyjne są w 95% współfinansowane z  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Kolejne zadanie to uzbrojenie terenów pod zabudowę mieszkaniową w Woli Chorzelowskiej. Zakończyliśmy tu prace przy uzbrajaniu w wodę i kanalizację ponad 5,5 ha terenu. Na uzbrojenie działek, które w najbliższym czasie zamierzamy przeznaczyć do sprzedaży, pozyskaliśmy środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład dla terenów popegeerowskich. Wartość zadania to 1 222 150,14 zł, w tym dofinansowanie stanowiło 98%.

Termomodernizacja ZS Chorzelów czyli z nowym rokiem energooszczędny budynek.

Kolejna z inwestycji to początek procesu związanego z kompleksową termomodernizacją obiektów oświatowych. Zaczęliśmy od  termomodernizacji budynków Zespołu Szkół w Chorzelowie. Zadanie o wartości  2 610 246,16 zł brutto, obejmuje wykonanie docieplenia elewacji, stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,  izolację fundamentów, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę infrastruktury oświetlenia elektrycznego i centralnego ogrzewania.

Zadania są w 95% współfinansowane z  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Baza dla GZGK

W Chorzelowie na ponad hektarowej działce w 2022 r. rozpoczęto prace związane z przygotowaniem bazy dla Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Zgodnie z założeniami w tym roku ma zostać oddany do użytkowania budynek, który ma pełnić funkcję socjalno-biurową oraz garażowo-warsztatową takiego zaplecza.

Obiekt o powierzchni zabudowy 298,40 m2 stanowić będzie bazę dla rozwoju usług wodno- kanalizacyjnych. Należy wspomnieć z Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej odpowiada za obsługę sieci wodociągowej 13-tu sołectw, stanowiącą 185 km sieci magistralnej i rozdzielczej (bez przyłączy), 4158 odbiorców wody. Nadzoruje sprawne funkcjonowanie dwóch stacji uzdatniania wody - SUW Rzędzianowice i SUW Chorzelów-Chrząstów.

GZGK obsługuje także sieć kanalizacji sanitarnej, która znajduje się na terenie już 11 z 13 sołectw i obejmuje ponad 200  km sieci grawitacyjnej, ciśnieniowej, wysokociśnieniowej i podciśnieniowej, 330 pompowni i przepompowni ścieków zbiorczych.

Boisko w Chrząstowie

Ruszyły prace przy budowie niedużego, szkolnego boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrząstowie. Boisko o wymiarach 36 x 22 m wykonane będzie w technologii trawy syntetycznej i służyć będzie do gry w piłkę nożną oraz siatkową. Wykonawcą inwestycji jest firma Eversport z Warszawy. Wartość inwestycji wynosi 367 232,00 zł brutto.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania „LASOVIA”.

Więcej o tych inwestycjach można posłuchać w nagraniach Pana Tomasza Łępy na stronie Radia Leliwa:

• Parterowy budynek ze skośnym dachem w trakcie budowy.
  • Otwarty właz do studzienki kanalizacyjnej
  • Budynek szkoły z zamontowanym rusztowaniem przy ścianie