Jesteś tutaj: Strona główna / Niebywały sukces przedszkolaków z Rzędzianowic

Data powstania: 2024-01-11 14:48
Data modyfikacji: 2024-01-11 14:51
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W dniu 10.01.2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rzędzianowicach odbyło się wręczenie nagród, które przedszkolaki otrzymały uzyskując tytuł finalisty w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w Obiektywie”.  W imieniu organizatora konkursu wręczenia nagród dokonał Pan Wójt Gminy Miele- Józef  Piątek, oraz Pani Dyrektor Izabela Kobylarz. Uroczystość odbyła się w obecności rodziców, a poprzedzona była zajęciami z matematyki. Pani dyrektor przypomniała regulamin konkursu, oraz szczególnie podziękowała rodzicom i Pani Monice Krawiec  za zaangażowanie. Pan Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom tak wielkiego sukcesu i skierował słowa uznania nie tylko w stronę dzieci, ale także rodziców, nauczyciela i Pani dyrektor. Spośród 10 000 prac, które wpłynęły z wielu krajów jury wskazało 10 finalistów w grupie wiekowej „Przedszkole”, z czego 6 z naszej placówki. Oto oni:

• Mikołaj Foltak - Zielony trójkąt
  • Stanisław Andrychowski - Makaronowe proste
  • Szymon Lelakowski – Cezar
  • Stanisław Zieliński -  Kukurydziany zegar
  • Weronika Dudzik -  Trójkąty w doniczce
  • Antoni Grzelak -  Dyniowe zbiory

Za wysoki poziom artystyczny, pomysłowość i poprawność matematyczną dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, którymi były tablety.

Warto zaznaczyć, że Pani Monika Krawiec, wychowawca naszych finalistów otrzymała nagrodę dla ambasadora XIV edycji konkursu „Matematyka w obiektywie”, zaś szkoła – honorowy tytuł Ambasadora „Matematyki w obiektywie”.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Matematyka w Obiektywie” jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, a pomysłodawcą                                    i Kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz prof. US, prof. APS.

Jest to nietypowy konkurs, gdyż „fotografowanie” opiera się tutaj na robieniu zdjęć przedstawiających obiekty matematyczne, które są niedostrzegalne na pierwszy rzut oka dla drugiego człowieka.

Serdecznie gratulujemy finalistom, opiekunom i rodzicom i jak powiedział Pan Wójt Józef Piątek „Jesteśmy dumni, że w naszej Gminie mamy tak prężnie działające placówki”.

• 5 chłopców wraz z nauczycielką, dyrektorką i wójtem pozują do wspólnego zdjęcia
  • Dyrektor ściska dłoń nauczycielce, obok stoi wójt.
  • Kilkanaście dzieci z nagrodami w rękach oraz nauczycielka, dyrektora i wójt pozują do wspólnego zdjęcia
  • Fotografie wiszące na tablicach