Jesteś tutaj: Strona główna / Pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorstw od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o.

Data powstania: 2020-11-04 09:15
Data modyfikacji: 2020-11-04 09:21
Wytworzył: Podkarpacki Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. w celu wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru województwa podkarpackiego, przygotował propozycję wsparcia finansowego w postaci – Pożyczek płynnościowych.

Fundusz wprowadzając nowe pożyczki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych przedsiębiorców, którzy mocno odczuwają recesje i mają trudności związane z panującą pandemią. Aby maksymalnie ułatwić dostęp do tych pożyczek proponujemy możliwie szybką ścieżkę dostępu do finansowania. Nie wymagamy w tym przypadku od przedsiębiorcy przedstawiania zaświadczeń z ZUS i US ( jedynie oświadczenia), także nie jest konieczne robienie biznesplanu czy prognoz ( nie dotyczy pożyczki branżowej, gdzie będą wymagane prognozy).  Pożyczki te będą traktowane priorytetowo, tak aby maksymalnie skrócić czas na ich oczekiwanie. Także forma zabezpieczenia w głównej mierze oparta o weksel in blanco jest prosta i szybka w realizacji. Przedsiębiorca ubiegający się o te pożyczki musi jedynie wypełnić wniosek i zebrać dokumenty wymienione na naszej stronie.

Środki z Pożyczki mogą zostać przeznaczone na wydatki bieżące, obrotowe, w tym np.:

• wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • zobowiązania publiczno-prawne
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.,
  • zatowarowanie, półprodukty itp.,
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania.

Z pożyczek finansowane są wydatki w kwotach brutto tj. z podatkiem VAT, bez względu na to czy Pożyczkobiorca ma prawną możliwość odzyskania naliczonego podatku VAT.

Pożyczki płynnościowe:

1. Kwota pożyczki do 100 tyś zł.
    • Okres finansowania: do 36 miesięcy (karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy)
    • Oprocentowanie: zmienne nie niższe niż stopa referencyjna wyznaczona zgodnie z wytycznymi  Komisji Europejskiej
    • Okres udzielania pożyczki do 31.12.2020 roku.
    • Zabezpieczenie spłaty: obligatoryjnie weksel in blanco, możliwe inne prawne formy zabezpieczeń ustanawiane indywidualnie w zależności od oceny poziomu ryzyka.
  2. Kwota pożyczki do 150 tyś zł.
    • Okres finansowania: do 60 miesięcy  (karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy)
    • Okres udzielania pożyczki do 31.12.2020 roku.
    • ustanawiane indywidualnie w zależności od oceny poziomu ryzyka.
  3. Pożyczka branżowa do 300 tyś zł ( turystyka, gastronomia i usługi noclegowe)
    • Okres finansowania: do 72 miesięcy ( karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy)
    • Okres udzielania pożyczki do 31.12.2020 roku.

Wydatkowanie środków Pożyczki musi zostać należycie udokumentowane w terminie do 180 dni od dnia wypłaty całkowitej kwoty Pożyczki, przy czym termin ten dotyczy daty wystawienia dokumentów potwierdzających wydatkowanie środków.

Dokumentem potwierdzającym wydatkowanie środków zgodnie z celem, na jaki zostały przyznane jest faktura lub dokument równoważny w rozumieniu przepisów prawa krajowego.

Więcej informacji o ofercie na stronie Podkarpackiego Funduszu Rozwoju oraz profilu na Facebooku.

www.pfr-podkarpackie.pl

Podkarpacki Fundusz Rozwoju  Sp. z o.o.

Króla Kazimierza 7 lok.2 35-061 RZESZÓW

Tel. 17 786 35 49, fax 17 784 40 16