Jesteś tutaj: Strona główna / Walentynki z babcią i dziadkiem

Walentynki z babcią i dziadkiem

Data powstania: 2020-02-20 14:26
Data modyfikacji: 2020-02-20 14:27
Wytworzył: Joanna Kwaśnik - Kierownik Biura Realizacji Projektów i Promocji

14 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rzędzianowicach  odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-II. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie pani dyrektor Izabela Kobylarz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła przybyłym gościom najlepsze życzenia.

Zwróciła ona uwagę, że „mądrość i doświadczenie Babć i Dziadków są bezcennym darem przekazywanym kolejnym pokoleniom, dlatego należy szanować to zaangażowanie w pomoc w wychowaniu najmłodszych”.

Po przemówieniu nastąpił czas na cześć artystyczną. Przed zgromadzonymi wystąpili najstarsi uczniowie z klasy siódmej i ósmej, którzy rozpoczęli spotkanie z mocnym przytupem. Odtańczyli oni poloneza, który obfitował w wiele ciekawych przejść, mijanek i tuneli. W trakcie dalszych wystąpień babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w rożnych forma artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Przedszkolaki dzielnie tańczyły, uczniowie klasy I recytowali wiersze, a uczniowie klasy II przedstawili krótką inscenizację znanej bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta.

Następnie głos zabrał pan radny Andrzej Klich wskazując na ogromną rolę dziadków  i ich szczególne miejsce w rodzinie, a najmłodszym wręczył słodycze.

Ze względu na ostatnie komunikaty wydarzenie to zostało powiązane również z prelekcją naszego pana dzielnicowego Daniela Grzanki na temat współczesnych zagrożeń na jakie narażone są osoby starsze i samotne.

W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali szkołę, dziękując za miło spędzone chwile.

• Walentynki z babcią i dziadkiem