Jesteś tutaj: Strona główna / Wymiana pokryć dachowych z azbestu - wnioski od 15 grudnia 2023 - II nabór

Wymiana pokryć dachowych z azbestu - wnioski od 15 grudnia 2023 - II nabór

Data powstania: 2023-12-04 14:37
Data modyfikacji: 2023-12-04 14:42
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

„Wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych” z KPOiZO przeznaczone jest dla osób fizycznych podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będących beneficjentami płatności bezpośrednich. Ubiegający się o to wsparcie powinni mieć również nadany numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielami lub współwłaścicielami budynku, na którym planowana jest wymiana pokrycia dachowego. Co istotne, w tym naborze wnioski mogą dotyczyć także inwestycji realizowanych na terenach gmin miejskich.

Stawka pomocy nie uległa zmianie i wynosi 40 zł/ m2, a dofinansowanie i tym razem dotyczy wymiany maksymalnie 500 m2 dachu. Na etapie składania wniosków – wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. – będzie można wystąpić o przyznanie 50-procentowej zaliczki. Ułatwieniem ma też być zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji. Teraz zainteresowany wsparciem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

Więcej informacji na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

• Grafika ze zdjęciem dachówek z azbestu i napis: II nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych w gospodarstwach rolnych