Jesteś tutaj: Strona główna / Zaproszenie do składania propozycji projektów do Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Dorzecze Wisłoki”

Data powstania: 2024-01-22 14:54
Data modyfikacji: 2024-01-22 14:56
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

W związku z rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem listy projektów, które stanowić będą załącznik do  Strategii Rozwoju Ponadlokalnego "Dorzecze Wisłoki" na lata 2022-2030 (dalej Strategia)  zapraszamy Interesariuszy Strategii tj.: podmioty publiczne, prywatne oraz partnerów społeczno-gospodarczych m.in.: podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, działające na rzez ochrony środowiska, angażujące się w promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji do złożenia propozycji projektów.

Projekty zakwalifikowane do umieszczenia na liście projektów Strategii muszą spełniać następujące warunki:

1. Muszą być ponadlokalne - projekt ponadlokalny to taki, który pozytywnie oddziaływuje na więcej niż jedną gminę z terenu realizacji Strategii. Projekty mogą być zgłaszane w następujących formach:
    1. Projekt partnerski - to taki, w którym lider projektu składa wniosek oddziaływujący na więcej niż jedną gminę z terenu realizacji Strategii w imieniu i na rzecz partnerów.
    2. Projekt będący częścią wiązki projektów. Wiązka projektów to grupa projektów, które realizują ten sam Kierunek działania Strategii, ale indywidualnie oddziaływają na teren jednej gminy, a wspólnie oddziaływują na więcej niż jedną gminę z obszaru realizacji Strategii.
    3. Projekt indywidualny to projekt pozytywnie oddziaływujący na więcej niż jedną gminę z terenu realizacji Strategii.
    Za pozytywne oddziaływanie na więcej niż jedną gminę należy rozumieć wspólny efekt, rezultat lub produkt końcowy projektu, tj. wspólne wykorzystanie stworzonej w jego ramach infrastruktury przez co najmniej 2 gminy w przypadku projektów „twardych”, lub objęcie wsparciem w przypadku projektów „miękkich”, mieszkańców co najmniej 2 gmin.
  2. Muszą realizować założenia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego "Dorzecze Wisłoki" na lata 2022-2030 opisane w treści poszczególnych Kierunków działań Strategii. Strategia w wersji elektronicznej jest dostępna pod następującym linkiem https://gminamielec.bip.gov.pl/strategie-programy-plany/strategia-rozwoju-ponadlokalnego-dorzecze-wisloki-na-lata-2022-2030.html, a w wersji drukowanej znajduje się w Urzędzie Gminy Mielec,  ul. Głowackiego 5, 39-300 Mielec, pokój nr 3.

Projekty do Strategii można składać za pośrednictwem Urzędu Gminy Mielec Należy wybrać gminę na terenie, której realizowany będzie projekt. W przypadku projektów,  których zakres rzeczowy obejmuje więcej niż jedną gminę propozycję projektu należy zgłosić do urzędu gminy, w której realizowany będzie większy zakres rzeczowy projektu (w ujęciu wartościowym). W przypadku projektów, których zakres rzeczowy obejmuje więcej niż jeden powiat propozycję projektu należy zgłosić do w starostwa powiatowego w, którym realizowany będzie większy zakres rzeczowy projektu (w ujęciu wartościowym).

Propozycje projektów należy składać w wersji drukowanej (podpisanej przez upoważnionego przedstawiciela podmiotu zgłaszającego propozycję projektu). Do wersji drukowanej należy dołączyć edytowalną wersję elektroniczną w formacie MS Word (plik można przesłać na adres elektroniczny joanna.kwasnik@ug.mielec.pl lub nagrać na płycie CD). Formularz propozycji projektu można pobrać pod następującym linkiem https://gminamielec.bip.gov.pl/konsultacje-spoleczne/. W treści formularza znajduje się instrukcja jego wypełniania.

Nabór propozycji projektów rozpocznie się w dniu 22.01.2024 r. od godz. 15.00  i zakończy się w dniu 12.02.2024 r. o godz. 15.00.  Propozycje projektów dostarczone po zakończeniu naboru nie będą rozpatrywane. Za datę dostarczenia propozycji projektu uważa się datę jego złożenia w sekretariacie Urzędu Gminy Mielec, ul. Głowackiego 5, 39-300 Mielec. Zgłoszone i zakwalifikowane propozycje projektów będą wprowadzane do systemu informatycznego przez gminę do 16.02.2023 r. do godz. 15.00.

Decyzję w sprawie wprowadzania do systemu informatycznego zgłoszonych propozycji projektów z terenu gminy Mielec podejmie Wójt Gminy Mielec. Projekty nieuwzględnione stanowić będą listę projektów oczekujących na włączenie do Strategii. Od decyzji Wójta Gminy Mielec nie przysługuje procedura odwoławcza. Decyzja o umieszczeniu projektu na liście projektów będzie podejmowana przez Radę Strategii. Informacja o projektach uwzględnionych na liście Strategii z terenu gminy Mielec podana zostanie do wiadomości publicznej na stronie BIP Urzędu Gminy Mielec.

Formularze do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mielec.