Jesteś tutaj: Strona główna / Kolejne dofinasowania dla Gminy Mielec

Data powstania: 2022-05-18 08:31
Data modyfikacji: 2022-05-18 08:35
Wytworzył: Urząd Gminy Mielec

Miło nam poinformować, że Gmina Mielec uzyskała kolejne dofinasowania. Tym razem na realizację zadań związanych z bezpieczeństwem cyfrowym Urzędu Gminy, rozwijaniem kompetencji i kwalifikacji mieszkańców oraz wsparcie lokalnych organizacji.

W maju 2022 roku Wójt Gminy Mielec Józef Piątek podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na dofinansowanie w wysokości 403 350,00 zł. W ramach grantu zaplanowane zostały działania związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa gminnych systemów informatycznych, edukacją cyfrową i cyfryzacją urzędu.

Kolejne środki to 12 000,00 zł z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2021-2025 na rok 2022 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi. W ramach realizacji projektu o łącznej wartości 24 098,95 zł planowane jest doposażenie obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Chrząstów. Planowany wkład własny to 12 098,95 zł.

W 2022 roku udało nam się również pozyskać 15 000,00 zł na przeprowadzenie 6 inicjatyw edukacyjnych dla mieszkańców powiatu mieleckiego w ramach II etapu koncepcji "Uniwersytet Samorządności". Całkowita wartość projektu finansowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2021-2025 na rok 2022 na realizację II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” to 20 000,00 zł.

• Napis Cyfrowa Gmina

• Rozwijamy kompetencje cyfrowe
  • „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewane biomasą”
  • Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER